Norveška – Danska 27:24

U drugom polufinalu Evropskog prvenstva su rukometašice Norveške rezultatom 27:24 pobedile Dansku i otišle u finale.

NOR   DAN
  27 : 24
KRAJ
26:22 – Da li je ovo kraj?
Stativa!
U tri vezana poseda Danska pogađa stativu! Imaju Dankinje 3 gola zaostatka i hitno moraju nešto da urade kako bi ostale u trci za finale
25:22 – Reistad!
Heni Ela Reistad pogađa za 25:22, da li će ona biti heroj Norveške?
24:22 – Solberg!
Norveška uspeva da dođe do 2 gola prednosti, ista ona reprezentacija koja je početkom drugog poluvremena imala 4 gola zaostatka
22:21 – Vodi Norveška
Frafjord postiže svoj prvi gol na prvenstvu, a u nastavku Danska pogađa stativu
21:21 – Gol za gol
Dankinje jesu uspešnije u kontra napadima za sada, ali igra se izuzetno brzo. Pederson pogodila ima još oko 10 minuta do kraja polufinala
16:16 – Strašan rukomet
Igra se veoma brzo u ovim momentima. Važno je napomenuti da su rukometašice Norveške povele sa 16:15 i onda odmah u sledećem napadu stiže izjednačenje
Kraj prvog poluvremena
Norveška je do gola došla uz zvuk sirene.

Mork ima 5 golova u Norveškoj, a 4 gola Bidstrup u Danskoj i one su najefikasnije.
9:12 – Norveška daje gol
Napokon su Norvežanke uspele nešto da pogode
Kako brani Toft
Norveška napada, grize, ali Toft sjajno brani
Hansen promašila sedmerac
8:12 – Hansen!
Igračica Đera pogađa za 4 gola prednosti!
8:10 – Gol i isključenje
Mork nezaustavljiva postiže gol i iznudila je isključenje i sada Danska ima 2 gola prednosti i 2 rukometašice manje
7:10 – Opet Mork
Sigurna prilikom izvođenja sedmerca i gol za Norvešku
Još jedan sedmerac za Norvešku
6:10 – Dominacija Danske, tajm aut Norveška
Haugsted ponovo sjajna, bez šansi je bila golman Norveške
5:8 – Kakva igra Danske
Hendsdal posle sjajne asistencije pogađa za vođstvo Dankinja od 3 gola, sjajna igra u odbrani rezultuje dobru igru u napadu
5:6– Sedmerac, gol
Mork pogađa od stativu, bez problema
4:6 – Hagsted
Sjajna reakcija Hagsted i Danska dolazi do vođstva od dva gola razlike, potom ide gol Norveške i Jensen vraća 2 gola prednosti!
3:4 – Preokret
Bungard postiže novi gol za Dansku i preokret
2:2 – Evo izjednačenja
Napet start utakmice, igra se gol za gol i odmah kasnije Tranborg zbog faula nad Oftedal dobija prvo isključenje
2:1 – Višak na krilu = gol
Skogrant ostaje sama u desnom čošku i lagano postiže 14. gol na turniru
1:1 – Izjednačenje
Preko sedmerca Dankinje dolaze do poravnanja
1:0 – Oftedal
Evo prvog gola, Kristina Oftedal dovodi Norvešku do prvog vođstva
1' Počela je utakmica