Finale: Crvena zvezda – Mega

Košarkaši Crvene zvezde i Mege sastaju se u prvom meču (20:00) finalne serije Superlige Srbije.

(31:17, 26:20, 21:19, 20:13)
  CZV   MEGA
  98 : 69
Utakmica je završena, Zvezda je slavila u prvom meču - 98:69
Lakše nego očekivano košarkaši Crvene Zvezde pobedili su Megu rezultatom 98:69 (31:17, 26:20, 21:19, 20:13) i na taj način poveli u finalnoj seriji.
39' Kazalon najbolji kod Mege
Pogađa Francuz trojku za 16 poen na meču uz pet skokova.
36' Najveća prednost Zvezde, plus 30 - 93:63
Vezali su košarkaši dve trojke i stigli do najveće prednosti na meču od 30 poena razlike.
35' Loša partija MVP-ja regularnog dela sezone
Filip Petrušev je do sada ubacio samo pet poena uz 1/9 šut iz igre.
32' Lazić uz zvuk sirene - 81:56
Neverovatno šutiraju košarkaši Zvezde, čak 13 trojki su postigli. Branko Lazić perfektan - 3/3
31' Počela je poslednja četvrtina
30' Dobrić iz treće ne uspeva - 78:56
Nakon što je postigao poene u poslednjim sekundama prve i druge četvrtine, košarkaš Zvezde nije uspeo to da ponovi na kraju treće četvrtine.
28' Povredio se Lojd
Američki bek je pogodio za tri poena, ali je prilikom doskoka naleteo na nogu Ognjena Kuzmića pritom povredivši skočni zglob.
28' Serija Radanova - 75:51
Nakon trojke iz teške pozicije, Aleksa Radanov iznudio je 2+1 koje je i realizovao.
26' Milosavljević smanjuje na 20 razlike
Nekadašnji igrač Partizana postigao je drugu trojku u četvrtini, Radonjić zatražio tajm-aut.
25' Sjajna saradnja Hola i Noka - 65:43
Zvezdin plej bacio "alej-up" za kamerunskog centra.
23' Jovanović traži novi tajm-aut
Košarkaši Zvezde napravili mini seriju od četiri vezana poena.
22' Noko prekida crnu seriju
Gotovo dva minuta nije viđen koš na početku treće četvrtine do poena Zvezdinog centra.
Počelo je drugo poluvreme
19' Simonović uzvraća
Vezalo je krilo Zvezde dve trojke.
16' Mega u seriji
Poslednjih sedam poena ubacili su debitanti u finalu.
14' Mega inferiorna u skoku
Čak 11 skokova manje za 14 minuta igre.
13' Simanić vezao pet poena
Nekadašnji igrač Crvene zvezde najpre zakucava, a potom poentira iza linije 6,75.
11' Lazić pogađa za tri
Košarkaši Zvezde nastavljaju gde su stali u prvoj četvrtini.
Počela je druga četvrtina
10' Dobrić uz zvuk sirene!
Ognjen Dobrić bio je brži od štoperice za trojku sa devet metara.
10' Momirov za 2+1
Fauliran je Momirov nakon što je poentirao iz okreta.
9' Dobrićeva trojka za plus 12
Lojd iz tranzicije za plus 10 - 21:11
Sjajnu kontru Zvezde krunisao je američki košarkaš.
Zvezda vezala dve trojke - 6:2
Nakon Jagodić Kuridže, sam je na šutu za tri ostao Ognjen Dobrić koji je to kaznio.
Mega počinje na pravi način - 0:2
Centar Mege Marko Simonović sjajnim zakucavanjem otvorio je utakmicu.
Meč je počeo
Dragan Milosavljević, bek Mege
Igramo sa evroligaškom ekipom koja je osvojila ABA ligu i sigurno je da se nalaze u dobrom momentu i da su favoriti. Finale æe biti sjajan test za naše mlade igraèe i jedno veliko iskustvo kad je borba za trofej u pitanju. Imamo kvalitet, jako talentovanu ekipu koja može da igra sa svima. Najbitnije je da odgovorimo na èvrstinu i agresivnost Zvezdinih igraèa ukoliko želimo da doðemo do pozitivnog ishoda.
Vladimir Jovanović, trener Mege
Èeka nas jako zahtevna utakmica protiv Crvene zvezde, tima koji je igrao Evroligu i koji ima jako veliki roster. .Na svakoj poziciji ima minimum po dva i više nego kvalitetna igraèa. Sigurno je da æe pokušati da diktiraju tempo utakmice, pre svega intenzitetom i kontaktom u odbrani. U finalu ABA lige su pokazali da su nivo agresivnosti i èvrstine u odbrani digli na najviši moguæi nivo i da tu leži njihova snaga. Bez pune koncentracije i odgovora na tu èvrstinu i njihov naèin igre biæe jako teško igrati protiv Zvezde. Mi, opet, imamo svoje kvalitete i pokušaæemo uz više nego potrebnu dozu èvrstine i koncentraciju svih 40 minuta, da napravimo što bolju utakmicu, a samim tim i seriju sa Crvenom zvezdom.
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde
Ekipa Mege je imala odliènu sezonu, i ove godine pojavili su se mladi i talentovani igraèi predvoðeni iskusnim Tepiæem. Uz dobru sezonu imali su i dobar rezultat,a u meðuvremenu su i pojaèali tim za plej-of iskusnim Milosavljeviæem, Simaniæem i Novakom. I to dovoljno govori i pokazatelj je njihove ambicije u plej ofu Superlige. Pokušaæemo da imamo veæi kontinuitet dobre igre i da iskontrolišemo kvalitet ekipe Mege.
Dobrodošli!
Pratićemo uživo prvu utakmicu finala Superlige Srbije između Crvene zvezde i Mege.

Utakmica počinje u 20:00.