Gruzija – Srbija 66:92

Košarkaška reprezentacija Srbije plasirala se na Evropsko prvenstvo 2022. godine.

Dobrodošli!
Košarkaška reprezentacija Srbije igra protiv Gruzije o 16:00 u meču petog kola kvalifikacija za Evropsko prvenstvo 2022. godine.
Kraj utakmice
Pobeda Srbije – 92:66.

"Orovi" su se plasirali na Evropsko prvenstvo 2022. godine u Gruziji, Nemačkoj, Italiji i Češkoj.
38' Još nešto više od dva minuta do kraja
Naša reprezentacija rutinski održava veliku prednost i ide ka pobedi.

Anđušić je nastavljao da pogađa trojke i postigao je petu trojku na meču. Sa 22 poena je najefikasniji uz Petruševa, koji ima 24 poena.
35' Srbija "gazi"
Petrušev zakucava na asistenciju Raduljice za 54:71.

Apić zakucava za 54:73, pa novi poeni za +21.

Šermandini ponovo maši i Gruzija je za pet minuta postigla samo tri poena.

Novu trojku pogađa Anđušić za 54:78.

33' Srbija na +15
Prve poene u poslednjoj četvrtini postiže Sanadze sa linije penala, posle tehničke Avramovića zbog simuliranja – 52:65. Zatim pogađa Šermandini za 54:65.

Raduljica pogađa na asistenciju Avramovića – 54:67.

Avramović sjajno zakucava za 54:69, a onda dvojku maši Burjanadze i Dangubić je obezbedio novi napad.
Kraj treće četvrtine
Srbija vodi – 65:51.

29' Dobro igra Srbija
Avramović maši na ulazu, pa maši i Šermandini.

Petrušev opet iz okreta pogađa za 45:55.

Simanić faulira na šutu Burjanadzea, koji je usput i pogodio – 48:55.

Petrušev postiže i 22. poen za 48:57, pa posle novog faula pod našim košem, Burjanadze pogađa jedno bacanje.
27' Tajm-aut Milojević
Nova trojka Anđušića za +13, a onda i sjajna odbrana Petruševa. Jaramaz je izgubio loptu, ukrao mu je Bakradze i u kontri Sanadze pogađa – 42:53.

Anđušić maši trojku, pa Sanadze pogađa još jednu trojku – 45:53.

22' Dvocifrena prednost
Anđušić odmah pogađa za tri poena – 31:40.

Frenkemp maši dve trojke i dva skoka u napadu Gruzije. Na kraju Sanadze pogađa dugu dvojku.

Još jedna trojka Srbije, ovog puta pogađa Jaramaz za +10.
Počelo je drugo poluvreme
Da li će Srbija overiti plasman na Evrobasket?
Najefikasniji
Petrušev je najefikasniji sa 16 poena i pet skokova. Anđušić je dodao 10.

Na drugoj strani, Šermandini 12, Frenkep 10 poena.
Kraj prvog poluvremena
Vodi Srbija – 37:31.
Prva trojka za Srbiju
Pogađa je Anđušić – 27:32.
19' Sjajni Petrušev
Jaramaz pogađa flouter, pa onda još jedan promašaj Gruzije za 3, koja šutira 0/12.

Petrušev opet postiže poene – 24:29.

Evo prve trojke za Gruziju – 27:29. Nije uspeo odmah da uzvrati Jaramaz.
18' Srbija vodi, nijedna trojka na meču
Raduljica pogađa iz odbojke za 18:24, pa Dangubić pravi faul i dva bacanja za Gruziju – 20:24.

Petrušev je opet fauliran i išao je na liniju penala – 20:25.

Šermandini opet pogađa preko Raduljice za 22:25, pa Petrušev maši trojku.

Fauliran je Šermandini i ponovo je šutirao bacanja – 24:25.

Za sada, nijedna trojka na utakmici sa obe strane.
15' Ponovo vodi Srbija
Faul nad Rebićem, koji ide na liniju penala – 16:17.

Šermandini opet pogađa preko Raduljice, pa je fauliran Anđušić na šutu za tri poena – 18:20.

Petrušev postiže 10. poen, pošto pogađa posle ofanzivnog skoka – 18:22.

Posle greške u koracima Sanadzea, još jedna greška Srbije.
14' Vodi Gruzija
Po prvi put – 16:15.
Nesportski faul
Sanadze pogađa dva bacanja za 14:15.
Predugačak prekid
Sudije gledaju više od pet minuta da li je Jaramaz napravio nesportski faul, kojim je isekao kontru Gruzije.
13' Tvrda utakmica, vodi Srbija
Prve poene u drugoj četvrtini postiže Bakradze – 12:13.

Tehničku zbog simuliranja faula u napadu dobija Urjanadze, pošto je želeo da iscenira faul Anđušića, Bacanje je promašio Anđušić.

Korake pravi plejmejker Gruzije, pa Apić pogađa flouter na asistenciju Petruševa – 12:15.

Anđušić maši trojku sa 8 metara. Izuzetno neefikasna utakmica.
Kraj prve četvrtine
Srbija vodi posle prvih 10 minuta – 13:10.
8' Serija Gruzije 8:0
Berišvili pogađa preko Petruševa, pa dvojku maši Jaramaz. Iskupio se ukradenom loptom, ali je odmah izgubio i Srbija prima koš – 6:11.

Zatim, Raduljica pravi faul u napadu. Šermandini lako pogađa za 8:11.

Luković maši trojku, Sanadze pogađa za 10:11.
6' Fantastična odbrana i samo jedan primljen koš
Gruzija ne može da se sastavi na odlično postavljenu odbranu Srbije. Dali su za pet minuta samo jedan koš i to iz kontre.

Petrušev je iznudio još jedan faul i to su nova bacanja – 2:9.

Srbija sve brani i Šermandini ponovo maši, pa pogađa Petrušev za 2:11.
5' Dobra odbrana Srbije
Posle faula u napadu Šermandinija, Gruzija je posle tri minuta ispunila bonus. Anđušić pogađa flouter za 2:6.

Još jedna dobra odbrana Srbije, ali izgubljena lopta u narednom napadu.

Jaramaz je ponovo ukrao loptu i u kontri je fauliran Jaramaz, koji pogađa jedno bacanje – 2:7.

Raduljica je promašio dugu dvojku.
3' Tvrd početak
Prve poene na utakmici postiže Petrušev sa linije slobodnih bacanja. Prvo je dobio blokadu kada je pokušao da zakuca, a onda je uhvatio ofanzivni skok i fauliran je na šutu. Pogodio je oba bacanja.

Srbija je odbranila prva tri napada Gruzije, a onda je i Raduljica fauliran na šutu i išao je na liniju penala – 0:4.

Gruzija postiže prve poene posle izgubljene lopte naše selekcije, pa Dangubić maši za dva ceo koš.
Prva petorka Srbije

1' Počela je utakmica
Anđušić, Jaramaz, Dangubić, Petrušev i Raduljica, prva petorka Srbije.