Zenit – Crvena zvezda 58:65

Košarkaši Crvene zvezde savladali su na gostovanju Zenit sa 65:58, u meču 16. kola Evrolige.

16:20, 24:17, 7:14, 11:14
  ZEN   CZV
  58 : 65
KRAJ – Zvezda bolja od Zenita!
39' Braun čuva Zvezdino vođstvo
Na 2+1 Gista, uzvraća Vil Tomas, koji pogađa svoju prvu trojku na meču - 57:60.

Lorenco Braun uz kontakt u poslednjoj sekundi napada vraća Zvezdi +5 - 57:62.
38' Biće drame
Na nove poene Lorenca Brauna, nadovezao se Holins, nažalost, trojkom - 54:55.

Braun ponovo sjajno pronalazi Štimca, koji koristi zicer - 54:57.
37' Tvrdo u Kazanju
Neverovatno da sudije nisu svirale faul nad Davidovcem, koji je morao da izađe iz igre, pošto mu je raskrvavljeno lice.

Sudije ponovo ne vide očigledne korake Holinsa, koji koriste oba slobodna bacanja - 51:53.
35' Konačno poeni Zvezde
Prvi koš u drugom poluvremenu postiže Lorenco Braun.

Zvezdi je trebalo više od četiri minuta da postigne poene u ovom kvartalu, baš kao i u drugoj četvrtini - 49:53.
33' Promašaji
Ajverson pogađa uz dosta sreće, a zatim Davidovac promašuje trojku iz teške pozicije - 49:51.

Ponovo se muče u napadu obe ekipe, dosta promašaja, nesporazuma...
Kraj 3/4 – Zvezda se vratila
Odlična četvrtina za Zvezdu, pre svega defanzivno. Šampion Srbije je treći kvartal dobio sa 14:7, Beron i dalje dominira - 47:51.
29' Energičnija Zvezda
Sjajna rampa Gista nad Voronovim, a napad u poene pretvara Filip Čović, trojkom - 44:49.

Ipak, Voronov vraća trojku, a zatim i Beron polaže o tablu za vođstvo - 47:51.
28' Zvezda "okrenula"
Sjajno prolazi Bili Beron i Zvezda vodi prvi put posle dužeg vremena - 42:43.

Haotični napadi na obe strane – mnogo promašaja, grešaka, faulova. Sve to prekida Bili Beron, novom trojkom - 44:46.
26' Sudije u glavnoj ulozi
Boriša Simanić zaradio je četvrtu ličnu grešku, pa će neko vreme provesti na klupi.

Gist konačno pogađa i Zvezda je na samo -1 - 42:41.

Sudije preuzimaju glavnu ulogu u ovom duelu,a novi faul u napadu su svirali Gistu. Vreme je za televzijski tajm-aut.
24' Poenteri "poste"
Zvezda posle više od tri i po minuta dolazi do poena u trećem kvartalu i to preko Berona koji pogađa oba bacanja - 42:39.

Nova greška u kreiranju napada Zenita, koji se muči dosta, trojke su "stale", pa bi Zvezda ovo mogla da iskoristi.

Ništa od toga, faul u napadu pravi Lazić, koji je loše postavio blok.
22' Loši napadi
Nakon serije promašaja na obe strane, to prekida Ajon autoritativnim zakucavanjem - 42:37.
Poluvreme – Zvezda u zaostatku
Drugi kvartal igrao se u serijama, a preokret Zenita dogodio se početkom ovog perioda, a Zvezda nije postigla koš skoro četiri minuta.

Na veliku pauzu crveno-beli ipak uspevaju da odu sa samo -3, pre svega zahvaljujući Biliju Beronu (14p) i Lorencu Braunu (12p) - 40:37.
19' Serija trojki na obe strane
Prelepi potezi na obe strane. Prvo Vil Tomas sa distance pogađa, a zatim Lorenco Braun kao brzi voz polaže loptu u koš - 35:28.

Zvezda ispunila bonus, a Ponkrašov promapuje oba sl. bacanja. Majstorija Berona, treća njegova trojka - 35:31.

Ipak, Ponkrašov se iskupio i pogodio trojku. Isto čini i Branko Lazić - 38:34.
17' Zvezda uzvratila serijom, pa ponovo stala
Zvezda je napravila seriju od 6:0 i vratila se u igru - 29:26.

Neverovatno. Dženkins pravi faul pri šutu Holinsa za tri poena, a košarkaš Zenita pogađa i dodatno bacanje - 33:26.
15' Konačno poeni Zvezde!
Promašaj Davidovca kažnjava Ponkrašov, novom trojkom - 27:20

Novi prodor Ajona i njegovi prvi poeni iz igre. Konačno i Zvezda dolazi do poena u drugom kvartalu, preko Štimca - 29:22.
13' Zvezda bez poena u 2/4
Jagodić-Kuridža promašuje polaganje, ali i dolazi do ofanzivnog skoka. Novi napad Zvezde završava se faulom Davidovca.

Zvezdin košarkaš opet pravi faul, ovoga puta u odbrani nad Renfroom, a zatim za dva pogađa Ponkrašov - 24:20.
11' Zenit preokrenuo
Faul Štimca, a Gustavo Ajon pogađa oba slobodna bacanja - 18:20.

Holins postiže veoma lake poene posle prodora i ponovo je nerešeno. Nova kontra Zenita i ruski tim preokreće rezultat - 22:20.
Kraj 1/4 - Beron i Braun predvode Zvezdu
Odlična finta Brauna i njegov šesti poen - 16:20.

Renfro na drugoj strani iz koraka promašuje, a zatim faul nad Štimcem pravi Vil Tomas.

Davidovac promašuje trojku, a poslednji napad Zenit ne koristi - 16:20
9' Beron već dvocifren
Braun iz drugog pokušaja, preko trojice daleko viših igrača, postiže četvrti poen - 11:15.

Zvezda je u bonusu, pa će Vil Tomas ponovo na liniju slobodnih bacanja. Pogađa oba - 13:15.

Beron fenomenalan. Na isti način dva puta "podiže" Ponitku i postiže novu trojku - 13:18.

Zenit vraća trojku, a Štimac gubi kontrolu i lopta odlazi u aut - 16:18.
7' Vratio se Štimac!
Odmah posle tajm-auta Lazić pravi dobar prodor i levom rukom baca flouter - 8:11.

Potom nesmotren faul Simanića pruža Vilu Tomasu mogućnost da pogodi i dodatno slobodno bacanje. To se i dogodilo - 11:11.

Vladimir Štimac sjajnom leđnom tehnikom uspeva da osigura sebi dobru poziciju. Njegovi prvi poeni nakon povratka - 11:13.
5' Serija promašaja
Lazić iz vrlo teške pozicije promašuje, a na drugoj strani otvorenu trojku ne koristi Albisi, dva puta zaredom.

Nova greška Zvezde u napadu, a zatim i treći timski faul. Vreme je za prvi TV tajm-aut - 8:9.
4' Beron u seriji
Sjajni Bili Beron lepo prolazi Ponitku i rutinski polaže - 3:6.

Lepa saradnja Albisija i Ajversona, a ovaj zakucava - 5:6.

Beron i Albisi pogađaju po trojku - 8:9
2' Trojka Voronova, pa mini-serija Zvezde
Prvi napad Zvezde je neuspešno završen i to kažnjava Voronov trojkom - 3:0.

Sjajna saradnja potom Simanića i Berona za prve poene crveno-belih - 3:2.

Dobra reakcija u odbrani, a poene postiže Braun - 3:4.