28. kolo: Olimpijakos - Crvena zvezda 94:79

Košarkaši Olimpijakosa pobedili su u Atini Crvenu zvezdu sa 94:79 u meču 28. kola Evrolige.

30:19, 23:29, 22:19, 19:12
  OLI   CZV
  94 : 79
Kraj! Novi poraz Crvene zvezde
Poslednja dva minuta sigurna igra domaćina, održali su prednost i došli do dvocifrene razlike ui pobede od 94:79.
38' Grci na +10
Mekisik je lako pogodio, potom iskoristio i dodatno bacanje za 87:79.

Promašio je Dobrić sa poludistance, ali i Žanšarl pod košem. Sa linije bacanja, Kostas Slukas je bio uspešan, 89:79.
37' Noko pogodio
Simonović nije namestio ruku, promašio je u šutu za tri. Uzvratio mu je istom merom Vezenkov.

Lendi Noko zakucava, 84:79!
36' Poeni Mekisika i Simonovića
Prodor Mekisika, njegov 17. poen, 84:75. Tajm-aut traži trener Crvene zvezde.

Jeftina greška... Noko je bio tri sekunde u reketu...Grci to ne koriste, a Simonović pogađa za 84:77.
35' Trojka Simonovića!
Trojka Simonovića, 82:75.

Još ima vremena, samo ako Zvezda zaigra bolje....
34' Serija bez poena
Dva minuta nije bilo koša a onda koš Larandzakisa, 82:72.
32' Zvezda uspešna sa linije bacanja
Lengston Hol je dobio priliku za dva slobodna bacanja, koristi ih, 78:69.

Vezenkov na drugoj strani sam na šutu, 80:69.

Dobrić je takođe uspešan na liniji penala, 80:71, da bi Žanšarl načinio faul u napadu.
31' Grci na +11
Janulis Laranzakis postiže trojku, 78:67.
Kraj III četvrtine: Grci opet prave razliku
Elis je dobio bacanja kada se činilo dan je napravio čist faul nad Voldenom. Pogodio je jedno bacanje za 73:67.

Zveda ne koristi napad, Grci su uspešni pod košem, tačnije Žanšarl, 75:67.
29' Serija bacanja, trojka Vezenkova
Ognjen Dobrić je postigao jedan poen sa linije bacanja, 68:67.

S druge strane, bacanja i za Čarlsa Dženkinsa, isti učinak, 69:67.

Saša Vezenkov pogađa trojku za 72:67, a Radonjić traži tajm-aut.
28' Koš prednosti za Grke
Mekisik pogađa jedno bacanja, 66:66.

Usledio je veliki promašaj Dobrića posle pokušaja polaganja, a Saša Vezenkov pogađa oba bacanja, 68:66.
27' Klackalica
Serija promašaja na obe strane.

Vezenkov je stao na liniju penala, pogodio je oba, 63:61.

Simonović je opet pogodio trojku, 63:64, ali Grci vraćaju 65:64.
25' Zvezda stigla i da povede!
Trojka Lazića!!!! Zvezda vodi 58:59!

Vratio je trojkom Mekisik, 61:59, ali je Hol pogodio za 61:61!
24' Zvezda prišla na koš!
Branko Lazić je postigao poene sa linije slobodnih bacanja, 58:54.

Lojd pogađa u kontri, 58:56!
23' Mekisikova treća trojka
Kostas Kufos zakucava za 55:52.

Lojd na drugoj strani nije uspeo u šutu za tri, ali jeste Šakil Mekisik, njegova treća trojka, 58:52.
21' Poeni Hola
Lengston Hol postiže prve poene u nastavku, 53:50.
Počelo je drugo poluvreme
Poluvreme: Zvezda u igri, 53:48
Dobra druga četvrtina crveno-belih, uspeli su sa -11 da dođu do -5.

Marko Simonović najefikasniji u Radonjićevom timu sa 11 poena.

Hrabri ova igra u poslednjih desetak minuta, ali moraju još čvršće u odbrani. Posle 20 minuta rezultat je 53:48 za Olimpijakos.
18' Prodor Slukasa, trojka Simonovića
Deset poena Slukasa, opet je imao dobar prodor pod koš, 48:40.

Radonjić je zatražio tajm-aut.

Simonović u nastavku meča postiže trojku, 48:43.
17' Volden i Lojd sigurni sa linije penala
Volden je pogodio sva tri bacanja, 42:38.

Herison je uzvratio pogodivši flauter, 44:38.

Lojd je postigao poene sa linije bacanja, 44:40. Njegov šesti poen.

Slukas je s druge strane bio takođe uspešan, 46:40.
16' Zvezda sad na -5
Nešto bolja igra Zvezde, Kuzmić je zakucao za 40:35.

Tajm-aut za grčki tim.
15' Zvezda smanjila razliku
Ognjen Dobrić u mini seriji, smanjio je na 36:32!

Žanšarl je bio uspešan pod košem iz drugog pokušaja, 38:32.

Kuzmić, s druge strane, koristi jedno od dva bacanja, 38:33.
14' Nova trojka Dobrića
Ognjen Dobrić je postigao trojku i smanjio na 36:30.

Printezis sa linije bacanja ima oba promašaja!
13' Grci drže razliku
Spanulis je pokušao troju sa distance, nije pogodio.

Noko je pogodio uz faul, dobio je i dodatno bacanje, ali ga ne koristi 34:27.

Livio Žanšarl je bio precizan pod košem, 36:27.
12' Dobrić zakucao!
Ognjen Dobrić je zakucao za 32:25.

Na drugoj strani Larandzakis je postigao koš za 34:25.
11' Poeni Simonovića
Tri bacanja za Marka Simonovića na startu druge četvrtine, iskoristio je dva, smanjio na 30:21.

Printezis pod košem uspešan, njegovi prvi poeni, 32:21.
I četvrtina, Zvezda na - 11
Vasilis Spanulis je obeležio poslednji minut u prvoj četvrtini. Stigli su domaćini do maksimalnih 11 razlike, 30:19.

Slabijih par minuta u završnici ovog dela kada je reč o igri Crvene zvezde.
9' Olimpijakos drži prednost
Odličan prodor Jagodića-Kuridže, 24:18. Iskoristio je i dodatno bacanje, 24:19.

Elis je zakucao za 26:19.
8' Prvi poeni Davidovca
Prvi poeni Korija Voldena, 20:14. Slukas je uzvratio posle novog skoka u napadu, 22:14.

Dejan Davidovac je pogodio lako za 22:16.
7' Trojka Simonovića, vraća Slukas, Grci na +8
Trojka Marka Simonovića, 16:12!

Šta vredi, kada je opet Kostas Slukas imao lak šut iz kog je pogodio za 18:12.

Zvezda ne koristi naredni napad, dovoljno da ih Atinjani kazne iz kontre za 20:12.

Tajm-aut je zatražio Dejan Radonjić.
6' Laki poeni za Grke
Vezenkov pogađa iz ugla, 15:9. Zvezda ne koristi naredni napad, potom Simonović pravi prekršaj.

Dejan Radonjić je zatražio tajm-aut.

Elis je potom iskoristio jedno bacanje.
5' Serija trojki
Kostas Kufos je postigao četvri poen na meču, pomalo neobično iz koraka. Uzvratio je Lojd za 10:6.

Mekisik pogađa novu trojku, 13:6, ali je odmah uzvratio Lazić trojkom za Zvezdu, 13:9.
3' Trojka Mekisika
Kufos je postigao poene za grčki tim.

Mekisik je promašio pod košem, posle toga bukvalno u poslednjoj sekundi napada pogađa trojku, 8:4.
2' Kuzmić i Lojd pogodili
Vezenkov je otvorio susret trojkom za Olimpijakos, ali je uzvratio prvim poenima Ognjen Kuzmić.

Potom pogađa Džordan Lojd za prednost Zveze, 3:4.
Meč je počeo!
Petorke Zvezde i Olimpijakosa
Dejan Radonjić se opredelio za sledeću petorku: Lojd, Uskoković, Lazić, Simonović, Kuzmić.

Olimpijakos: Slukas, Dženkins, Mekisik, Vezenkov, Kufos.
Skor Barcokas - Radonjić?
Ovo je šest meč u kom se sastaju Barcokas i Dejan Radonjić. Trener Crvene zvezde ima pobedu više, vodi 3:2.
Meč uskoro počinje
Sve je spremno za susret 28. kola Evrolige.
Barcokas: Jaka odbrana ključ za pobedu
Jorgos Barcokas, trener Olimpijakosa, kaže da njegov tim mora bolje nego nedavno protiv Baskonije.

"Poslednjih 15 minuta meča sa Baskonijom smo jednostavno stali. Moram da budem realan. Sedam, osam poraza u nizu, moramo da se vratimo što pre. Imali smo u tim porazima i neke dobre stvari, iako smo gubili zbog dve ili tri izgubljene lopte. Na nas utiče kako smo gubili te mečeve. Imali smo i bitnih igrača koji nisu igrali tokom januara, Vezenkov, Papanikolau, Martin... Sve nas je to koštalo gubitka samopouzdanja. Ovo je novi meč, moramo da igtamo jaku odbranu i da se vratimo na stazu pobeda", rekao je Barcokas.
Radonjić: Novi težak ispit
Dejan Radonjić, trener Crvene zvezde, očekuje još jedan teđak ispit za svoje izabranike.

"Imamo još jedan dupli progam, tako je bilo i prošle nedelje. Olimpijakos ima mnogo iskustva, to je tim sa igračima koji su već osvajali titulu u Evroligi. Biće to pravi takmičarski meč, pokušaćemo da odigramo dobro i koncentrisano. Nadam se da ću konačno moći da računam na neke igrače, što će biti značajno. Nije lako igrati u ovakvom ritmu bez mnogo treninga", izjavio je Radonjić.
Negativan niz
Oba tima ne igraju najbolje u poslednje vreme, tako da su daleko od mesta koje vode u plej-of.

Neko će ove večeri prekinuti taj niz od osam uzastopnih poraza i tako donekle popraviti utisak.
Zvezda gost u Atini
Nastavlja se takmičenje u Evroligi, a Crvena zvezda će ove večeri biti na iskušenju u Atini.

Protivnik je Olimpijakos, koji je takođe u slaboj seriji rezultata.