5. kolo: Igokea – Partizan 90:84pp

Košarkaši Partizana poraženi su posle produžetka od Igokee u Laktašima rezultatom 90:84 u petom kolu ABA lige.

26:21, 19:22, 14:12, 20:24; 11:5
  IGO   PAR
  90   84
Kraj!
Posle tri godine i šest mečeva Igokea je pobedila Partizan.

Da li je Šćepanović uopšte bio problem?
44' Srljaju Voler i Mekintajer
Veličković krade loptu Klemonsu, ali ga Klemons stiže i uzvraća mu istom merom. Voler preteruje i ne pogađa, a Mekintajer uzima težak šut za tri i ne pogađa ni obruč. Na minut do kraja ostaje 88:82.
43' Faul u napadu Veličkovića za kraj(?)
Voler se "zapalio" i pogodio drugu vezanu trojku, pa sada ima 17 poena (86:82). Još jedna izgubljena lopta tokom skandalozno loše organizovanog napada Partiana, pa Gordić nehotice pravi nesportsku.

Jošilo pogađa oba bacanja (88:82), Igokea gubi loptu, a onda Veličković pravi dosta sumnjiv faul u napadu pa mu se poeni ne priznaju.
42' Rezultatska klackalica
Jovanović pogađa jedno, a Gordić tri bacanja (80:82). Trojka Volera, a onda ukradena lopta istog igrača, ali i blokada Pejdža (83:82).
41' Nema poena
Minut bez poena u produžetku.
Produžetak!
Klemons je uzeo jako težak šut i promašio ga, a onda je Dangubić pogodio samo tablu sa pola terena.
Poslednji minut
Nema poena Pejdža na jednoj, ni Klemonsa na drugoj strani.

Gordić pogađa uz faul na 20 sekundi do kraja. Tajm-aut pre dodatnog bacanja Gordića. 77:76.

Ne pogađa dodatno bacanje, Zagorac pravi faul nad Atićem na 18,6 sekundi do kraja.

Atić pogađa oba bacanja, 79:76.

Veličković ostaje sam kao duh i pogađa trojku za 79:79. Do kraja je 9 sekundi.
39'
Dangubić u ključnom trenutku beleži 2+1 za izjednačenje, 74:74. Ni Veličković ne može da zaustavi Karmajkla koji ponovo poenira uz faul za 77:74.
38' Sjani Zagorac
Zagorac ne pogađa otvorenu trojku, a Tomas dopušta Karmajklu da postigne nove poene, te uz to dobija i peti faul (74:69). Zaspala je odbrana Igokee i dopustila skok i poene Zagorcu, a trojku nije opogodio Atić (74:71).
37' Trojka Jošila, tajm-aut Lazića
Tehnička klupi Partizana, ali i serija gostiju od 4:0 preko Tomasa i Gordića (68:79). Klemons pravi korake, Partizan 17. put večeras gubi loptu, a to trojkom kažnjava Jošilo.

Tajm-aut Lazić na 71:69 i tri i po minuta do kraja.
35' Malo se igra, malo faul u napadu
Dva napada je imao Partizan da povede, a sve se na kraju završio poenima Karmajkla na prazan koš. Odgovorio je Pejdž prodorom (66:65). Karmajkl, koji ima 19 poena, pogađa preko Mikine ruke, a Gordić pravi faul u napadu (68:65).

Faul u napadu i Klemonsa.

Starsport/Borislav ZDRIN
33' Zagorac uradio sve, pa dobio lakat u nos
Ukupno 15, ali tek prve poene u drugom poluvremenu postiže Zagorac, koji je iznudio i faul u napadu od Ilića (64:61). Nezgodan udarac u nos je dobio Rade, pa mora privremeno da napusti parket.

Iliću je sviran i nesportski faul pa je posed za Partizan i 64:63 za Igokeu.
32' Fundić promašio zicer, Mekintajer pogodio trojku
Dva bacanja Volera posle faula Pejdža, promašaj Novice, a onda čist zicer ne pogađa Fundić, što kažnjava Miler-Mekintajer trojkom (61:58).

Probija Voler do kraja, pa užasan šut Pejdža (63:58).

STARSPORT photo Belgrade Serbia
Kraj III četvrtine
Jako loša četvrtina u kojoj nije viđeno praktično ništa zanimljivo. Takva su bila i poslednja dva minuta. Mnogo prekidanja igre, faulova, promašaja, pa samim tim i malo poena.

Igokea posle poena Jošila i promašaja Miler-Mekintajera vodi 59:55.
28' Potpuni egal
Igra se dosta brzo ali ne preterano efikasno. Poeni Mike i Klemonsa, a onda Pejdž gazi aut liniju (55:55).
26' Dva minuta bez poena
Dva minuta bez ijednog postignutog poena, po brza dva na obe strane, preko Mekintajera i Fundića (51:51).

Veličković na iskustvo upisuje peti poen, 51:53.
24' Izjednačenje
Faulovi u odbrani, faulovi u napadu, promašaji... To je uglavnom ono što gledamo tokom prvih minuta prvog poluvremea, a inače Rašon Tomas dolazi do četvrtog faula.

Poeni Volera i trojka Veličkovića za 49:49.
22' Neefikasan početak
Drugo poluvreme počinje trojkom Gordića, ali slede novi poeni nezaustavljivog Karmajkla, ovog puta sa linije penala (47:46).
Počelo je drugo poluvreme
Kraj II četvrtine
Zagorac je napravio faul u jednom napadu, a onda u narednom posle ofanzivnog skoka promašio čist zicer. Na drugoj strani poeni Karmajkla i sumnjiv faul Mekintajera na četiri sekunde do kraja za poene Pota (45:43).

To bi bilo to za prvih 20 minuta.
18' Raspucan Zagorac
Zagorac dobija "livadu" od Nikole Jankovića i upisuje 12. poen za prvo vođstvo Partizana još od sredine prve deonice (39:41). Poeni Karmajkla, pa opet Dangubića (41:43).
Iskljičen posle samo 90 sekundi...

17' Serija Partizana!
Uz po tri poena Zagorca i Mekintajera Partian pravi 6:0 i dolazi do izjednačenja (39:39), a domaćin traži tajm-aut.
16' Kažnjava Karmajkl
Još jedan faul u napadu Partizana, ovog puta Nikole Jankovića. Zagorac lako poentira u kontri, crno-beli se dobro brane, ali Gordić promašuje otvorenu trojku (34:31).

Nastavlja se ne korišćenje prilika crno-belih koje sa 2+1 kažnjava Karmajkl za 39:33.

14' Partizan ne koristi šansu
Pejdž postiže trojku pa imamo novi tajm-aut (31:26). Klemons nastavlja seriju, ali isto radi i Pejdž. Partizan ne koristi priliku da se dodatno približi, a jedno bacanje je pogodio Fundić (34:29).
12' Igokea imala i dvocifrenu prednost
Nastavlja se šuterska rapsodija Igokee, pa treću trojku pogađa Klemons, dok promašuje Veličković na drugoj strani (29:21). Pejdž faulira Volera na šutu za tri poena, pa Igokea ima +10 (31:21).

Karakterističan prodor Gordića i neuspešan napad Igokee, 31:23.
Kraj I četvrtine
Rapsodija Igokee u završnici četvrtine! Poeni Jankovića, a onda trojka u ranom napadu Volera za maksimalnih 23:16.

Zagorac pogađa sa jedne noge, Atić "sipa" trojku preko ruke, a u poslednjem napadu Gordić uzvraća istom merom – 26:21.
8' Koš za koš
Trojka Klemonsa, pa trojka Dangubića posle njegovog ofanzivnog skoka (16:14). Posle dva bacanja Tomasa imamo i prve poene Pota (18:16).
6' Mnogo grešaka Partizana
Raspucani su igrači domaćih. Novi poeni Fundića i Karmajkla, dok na drugoj strani seriju od 9:0 prekida Janković.

Faul u napadu Mike, greška u koracima Dangubića... 13:11.
5' Tajm-aut za klupu crno-belih
Serija Igokee od 7:0, pa posle loše odbrane pik-en-rola i poena Fundića Milivoje Lazić traži tajm-aut, prvi na utakmici.
4' Odgovara Igokea
Karmajkl sa poludistance stavlja Igokeu na semafor, a par sekundi kasnije Mika pravi faul u napadu (2:7). Dangubić koristi asistenciju Mekintajera, uzvraća Klemons, a Jošilo krade loptu Dangubiću.

Nema trojke Atića, ali ima Klemonsa – 7:9.
2' Odličan početak Partizana
Prva četiri poena na utakmici postiže mladi Trifunović (0:4). Partizan igra dobro defanzivno, pa posle faula pri šutu za tri poena upisuje se i Miler-Mekintajer (0:7).
Bajić isključen sa utakmice!
Iako je prošlo samo 90 sekundi od početka utakmice, sudije su bile bez milosti za Dragana Bajića koji je dobio dve sukcesivne tehničke greške!