Četvrtak, 19.09.2013.

21:15

Tesan poraz Partizana, Kinsi 20p

Košarkaši Partizana poraženi su u trećem meču na turneji u Španiji, posle velike borbe bolja je bila Unikaha 74:70, na turniru "Kosta del Sol".

Posle slabijeg prvog perioda (-9), Partizan se vratio u trećem periodu, a pet minuta pre kraja preokreće na 64:59. Ipak, Nik Kaner-Medli donosi pobedu Unikahi.

Partizan je predvodio sjajni Terens Kinsi Džunior sa 20 poena (10/14 dva, 0/2 tri) i 3 asistencije, dok je Leo Vesterman dodao 14 (4/11 iz igre). 10 je ubacio Dejan Musli (4/10) uz 5 skokova.

Rajan Tulson je bio najefikasniji u Unikahi sa 17 poena, sjajni Kaner-Meldi je dodao 15, a Erl Kolovej ubacio 13 poena.

Partizan je u prvom meču u Malagi poražen od Kahasola 91:63, ali je već protiv Mursije popravio utisak pobedom od 77:66. "Crno-beli" će u Malagi odigrati još tri utakmice, protiv Reala na istom turniru, a potom sa Lokomotivom Kubanj i Gran Kanarijom.

Tok meča:

Partizan je odlično počeo meč protiv Evroligaša, serijom 6:0, a u nastavku je Vesterman sa nekoliko koševa održavao prednost dok Grejndžer nije trojkom izjednačio na 11:11, u petom minutu. Uskoro Unikaha prelazi u prednost, te serijom koševa Koloveja i Ganamosa stiže do +9 posle prvog perioda (24:15).

Bezbradica na kratko smanjuje, ali Kolovej postiže novi koš za prvu dvocifrenu prednost, 28:18, u 12. minutu igre. "Crno-beli" u narednih nekoliko minuta nisu dozvolili rivalu da se još više odlepe, razigrali su se Musli i Kinsi, ali je Unikaha preko Kener-Medlija i Tulsona održavala prednost (34:26).

Francuz Dalo trojkom smanjuje na -5, a nakon novog koša Kaner-Medlija, Musli, Vesterman i Bezbradica potpuno vraćaju "crno-bele" u meč (36:35), minut pre kraja poluvremena. Prvih 20 minuta ipak pripada Unikahi sa 38:35, nakon faula Dala.

Partizan je u prvom poluvremenu predvodio Terens Kinsi Džunior sa 8 poena (4/7 dva), dok je 7 ubaco Leo Vesterman (1/2 tri). Dejan Musli je imao 6 uz čak 3 asistencije. Najveći problem za "crno-bele" bili su Nik Kener-Medli i Rajan Tulson sa po 7 poena.

Paartizan je solidno šutirao za dva (11/24), ali slabo za tri (2/7). Rivalu je parirao u skoku (15-16), kao i u ostalim segmentima igre (as 7-7, izg. 10-9), osim u ukradenim loptama (3-7).

Unikaha drugo poluvreme otvara koševima Vaskesa i Tulsona za 44:35, a seriju prekida Bezbradica u 24. minutu. U nastavku trećeg perioda ekipe su naizmenično stizale do koševa, Kinsi , Milosavljević su nosili Partizan, a mladi Domas Sabonis i Kolovej Unikahu, da bi pomenuti tandem "crno-belih" ponovo smanjio zaostatak na 51:49 za rivala, dva minuta pre kraja trećine.

Ali, Musli dobija tehničku grešku i Kaner-Medli pogađa dva penala, a Todorović pogađa za 55:49. Ipak, sjajni Kinsi ostavlja Partizan u igri, za 55:53 uoči poslednje četvrtine.

Poslednji period Partizan sjajno otvara, a razigrali su se Vesterman, te rezervisti Bezbradica i Malešević koji prave seriju 7:2 za preokret na 60:57 u 33. minutu.

Iako su Andalužani brzo smanjili na pola koša zaostatka, Partizanovi Francuzi odvode "crno-bele" na +5, pet minuta pre kraja meča. Međutim, šampion Srbije ne uspevaju da zadrže prednost, jer Kolovej trojkom, te Kaner-Medli sa penala preokreću na 69:66.

U finišu meča Dalo je bio na korak od toga da donese pobedu Partizanu (smanjio na 71:70), ali je junak ipak bio Kaner-Medli koji pogađa jedno od dva penala posle faula Bezbradice za konačnih 74:70.