Petak, 13.07.2012.

20:38

`Orlići` se igrali sa Nemačkom

Mlada košarkaška reprezentacija Srbije pobedila je Nemačku sa 69:45 (18:9, 17:13, 17:10, 17:13), u drugom kolu A grupe prvenstva Evrope u Sloveniji.

Srpski košarkaši nastavili su sa uspešnim igrama na šampionatu i zabeležili novu ubedljivu pobedu, nakon trijumfa nad Crnom Gorom (91:73).

Bogdan Bogdanović je bio najefikasniji sa 21 (pet trojki) poenom, Cvetković je ubacio 13, Drenovac 10 poena, dok je u nemačkom sastavu Henman ubacio 12 poena.

`Orlići` u poslednjem trećem kolu A grupe igra u subotu od 18.30 sati protiv Francuske.

Srbija je u prvom poluvremenu posle minimalnog vođstva Nemaca (6:5) serijom 11:0 stigla do dvocifrene prednosti. U drugoj četvrtini Srbija je stigla i do 19 poena prednosti (31:12), ali su Nemci serijom 10:2 u finišu poluvremena rezultatski ostali u meču.

Ekipa Aleksandra Džikića nije spuštala tempo u drugom poluvremenu, a rekordna prednost je ostvarena upravo u poslednjem minutu meča.

"Uspeli smo da promenimo težište igre u napadu protivnika i da imamo kontrolu igre u većem delu meča. Nemamo problema sa povredama", rekao je selektor Aleksandar Džikić.

Srbija: Cvetković 13, Lambić 6sk, Miljenović 4, Dangubić, Bogdanović 21, Mitrović 4, Gujaničić 7, Luković 2, Bešović 2, Drenovac 10, Marinković, Nastić 6p, 7sk
Nemačka U20: Blesing, Brajt, Bekteši 3, Moningof 6, Hekman 12, Vend 2, Tajs, Tolksdorf, Šreder, Vojgtman 7, Nojman 11, Rihter 4.