Sreda, 11.01.2012.

18:07

Raduljica rasturio Helios

Košarkaši Partizan pobedili su Helios u Domažalama 72:64 (15:21, 24:14, 16:15, 17:14), u 15. kolu ABA lige nakon perfektne partije Miroslava Raduljice.

Centar 'crno-belih' je dominirao u Domžalama sa 31 poenom (10/11 dva, 11/12 slobodna) i 8 skokova, dok je Milan Mačvan imao 8 poena i 13 skokova.

Partizan je ostvario 11. pobedu u sezoni i na deobi je drugog mesta sa Cedevitom koja ima meč manje. Helios je ostao pri dnu tabele sa samo tri pobede. U sledećem kolu Partizan gostuje Radničkom u Kragujevcu, u srpskom derbiju.

Pored sjajnog učinka Raduljice istakao se i Dušan Kecman koji je sa nekoliko poena i asistencijom obezbedio pobedu Partizanu. On je meč završio sa 10 poena. U timu Heliosa pet igrača je imalo dvocifren broj poena, a najefikasniji je bio Pašalić sa 13. Po 12 su dodali čebular i Gej, dok je Bubnić imao 11 uz 6 skokova.

Slovenački tim je parirao "crno-belima" najviše zahvaljujući odličnom šutu za tri poena (7/22), posebno u prvom poluvremenu (5/7) u jednom momentu. Sa druge strane, samo je Nemanja Jaramaz pogodio trojku za Partizan, koji je ukupno 12 puta šutirao iza linij 6,75. "Crno-beli" su zazo bili odlični u šutu za dva (23/37), te po običaju dominirali u skoku (33-21). Ekipa Vlade Jovanovića je ponovo mnogo gubila lopte (17).

Meč u Domažalama počeo je promašajima oba tima, da bi Partizan mini serijom poveo sa 5:0. Domaći se brzo vraćaju u igru, a nakon nekoliko trojki stižu do preokreta, te prvu četvrtinu dobijaju sa 21:15.

U nastavku domaći stižu do +9 (26:17), ali "crno-beli" serijom koševa Raduljice, Milosavljevića, Mačvana i Čakarevića dolaze do izjednačenja (33:33). Do kraja poluvremena briljirao je Raduljica te Partizan dobija poluvreme sa 39:35.

Treći period protekao je u dominaciji Partizana, Raduljica je bio nezaustavljiv te "crno-beli" stižu do dvocifrene prednosti (48:37). Održavaju je sve do finiša četvrtine kada se Helios novim trojkama Pašalića i Geja vraća u igru ouči poslednjeg perioda (55:50).

Partizan je u poslednjih deset minuta izgubio dosta lopti, domaći su uspeli da zaustave Raduljicu, a usled loše igre u napadu "crno-beli" su za sedam minuta postigli samo pet poena. Helios je to maksimalno iskoristio, te postepeno se vratio u igru, a nakon dve brze kontre smanjio na samo poen zaostatka (61:60).

Međutim, u poslednja dva minuta razigrao se veteran Dušan Kecman koji je sa dva vezana koša i asistencijom za Raduljicu prelomio meč u koristi Partizana. Srpski šampion je na kraju slavio sa 72:64.