Subota, 02.09.2017.

20:00

Gruzijo, hvala! Kiks Irske u Tbilisiju

Fudbaleri Gruzije i Irske odigrali su nerešeno 1:1 u sedmom kolu grupe D kvalifikacija za Svetsko prvenstvo u Rusiji 2018. godine.

Photo by Srdjan Stevanovic/Getty Images

Irci su kiksnuli u Tbilisiju, posle čega se reprezentacija Srbije, koja je lako savladala Moldaviju, osamila na čelu tabele sa 15 bodova.

Irci imaju dva boda manje pred duel u Dablinu u utorak, koji će verovatno i odlučiti direktnog putnika na Mundijal.

Irci su odlično počeli meč jer su već u četvrtom minutu došli do vođstva, zahvaljujući golmanu Gruzije Makaridzeu. Čuvar mreže istrčao je u prazno nakon jednog ubacivanja iz prekida, Dafi je to iskoristio i doneo prednost gostima.

Međutim, u 34. minutu Gruzija je stigla do izjednačujućeg izjednačenja, a strelac je bio Kaziašvili.

Irska je do kraja utakmice propustila nekoliko prilika i sada će protiv Srbije biti pod imperativom pobede.

Srbija nastavlja kvalifikacije u utorak u Dablinu, kada od 20.45 po našem vremenu gostuje Irskoj.