Ekipa Videotona plasirala se u četvrto kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je napravila iznenađenje eliminisavši francuski Bordo.

Izvor: PT

Autor: PT

Starsport

Ekipa Marka Nikolića pobedila je sa 1:0 u revanš meču u Mađarskoj, pa tako zbog gola u gostima prolaze dalje (2:1).

Ovaj rezultat ide na ruku Partizana, pošto je Bordo bio među povlašćenim klubovima, pa se tako crno-beli pomeraju jedan korak napred.

Odlučujući gol za Videoton postigao je Stopira u nadoknadi vremena prvog poluvremena. Marko Šćepović igrao je do 46. minuta, kada ga je zamenio Danko Lazović.

Međutim, tu nije kraj radovanju navijača Partizana, pošto je Aleksandrija izbacila Astru, koja se takođe nalazila ispred crno-belih na toj listi. Klub iz Ukrajine je ukupnim rezultatom 1:0 izbacio Rumune.

Takođe, usled trijumfa Crvene zvezde, klub iz Humske je sada potrebno još tri kiksa nekog od favorita da bi bio povlašćen u četvrtoj rundi kvalifikacija.

Pored prolaza Videotona, Zvezde i Alesandrije, za sada su dalje prošli i Zenit, Panatinaikos i Apolon, kao i Dinamo Zagreb, Škendija i AEK.