Petak, 04.12.2015.

22:40

Sjajni Dibala, Juve u vrhu i egalu sa Romom

Fudbaleri Juventusa nastavili su da se penju na tabeli Serije novom pobedom, ovoga puta u gostima Laciju.

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Beta/Maurizio Brambatti/ANSA via AP

Juventus je potvrdio da se nalazi u sjajnoj formi trijumfom od 2:0 na ’Olimpiku’ i popeo se na peto mesto na tabeli.

’Stara dama’ sada ima 27 bodova, isto koliko i četvrtoplasirana Roma, dok je Lacio posle novog poraza ostao deseti sa 19 bodova.

Pre ovog neuspeha Rimljani nisu pobedili na pet utakmica, a ekipa Masimilijana Alegrija to je iskoristila već u sedmom minutu. Lopta se posle centaršuta odbila do Dibale koji je oštro šutirao sa leve strane, ona je na putu do Mandžukića pogodila Đentiletija i završila u golu.

Nastavili su crno-beli sa napadima i duplirali vođstvo ponovo preko argentinskog reprezentativca, u 32. minutu. Hrvatski internacionalac doturio je loptu do ’Novog Mesija’, on je podigao i namestio na volej, a onda sjajno pogodio donji desni ugao.

Srpski reprezentativac Dušan Basta odigrao je ceo meč za Lacio, Sergej Milinković-Savić igru je napustio u 69. minutu, dok je Filip Đorđević poraz svoje ekipe pratio sa klupe za rezervne igrače.