Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Javor na svom terenu i tako se posle sedam kola osamili na čelu tabele Superlige Srbije

Izvor: ĐN

Autor: ĐN

Starsportphoto

Zvezda je na stadionu 'Rajko Mitić' slavila rezultatom 1:0, a strelac jedinog gola bio je Aleksandar Katai u 34. minutu.

Posle četvrtog uzastopnog trijumfa igrači Grofa Božovića stigli su do 17 bodova i sada su sami na čelu tabele ispred Javora koji ima 15.

Utakmica je počela otvoreno, a posle nekoliko velikih šansi sudija Aleksandar Vasić propustio je da dosudi penal za Zvezdu, kada je golman Đogatović oborio Vieiru.

Ipak, domaći su stigli do jedinog gola samo desetak minuta kasnije – Aleksandar Katai lepo je prošao po levom boku i pogodio suprotni ugao.

Tim rezultatom otišlo se na odmor, a u drugom delu igre nije bilo previše uzbuđenja, pa je domaća ekipa upisala nova tri boda.

Crvena zvezda – Javor 1:0
(Katai 34)
Crvena zvezda: Rajković – Petković, Pavićević, Jovanović, Ristić – Donald, Grujić – Vered (od 46. Plavšić), Katai, Jović (od 71. Stojanović) – Vieira
Javor: Đogatović – Crnomarković, Milović, Gajić, Miletić – Docić, Đokić – Zečević, Silva Eliomar, Gafurov – Dražić

Tok meča:

Utakmica na stadionu ’Rajko Mitić’ – prvi je pripretio Javor, da bi domaćini već u uvodnim minutima stigli do dve vezane prilike. Vieira je pokušao sa ivice kaznenog prostora, Đogatović je odbranio, da bi golman Javora sjajno intervenisao i na odbitak koji je uhvatio Luka Jović.

Međutim, već u 12. minutu Dražić je propustio šansu da šokira ’crveno-bele’. Grujić je izgubio loptu, ona je stigla do Dražića koji nije uspeo da ugrozi Rajkovića.

U 23. minutu sudija Aleksandar Vasić napravio je veliku grešku jer nije svirao penal za Crvenu zvezdu. Luka Jović pronašao je dugom loptom Vieru koji je izašao sam ispred golmana Javora. Đogatović ga je u skoku oborio, ali se glavni arbitar nije oglasio, iako je morao da svira najstrožu kaznu.

Međutim, iako nije dobila penal, domaća ekipa povela je desetak minuta kasnije preko Aleksandra Kataija. Marko Petković pronašao je saigrača na ćošku kaznenog prostora koji je odličnim driblingom izbacio desnog beka iz igre i levom nogom pogodio suprotni ugao – 1:0.

Nastavili su izabranici Grofa Božovića sa napadima, imali nekoliko veoma ozbiljnih pokušaja, ali nisu uspeli da priprete. Na poluvremenu je ostalo 1:0 za Crvenu zvezdu.

Na početku drugog poluremena Javor je imao problema sa organizovanjem napada, ali ni Zvezda nije bila opasna po gol Ivanjičana. Na desnoj strani lepo sarađuju Katai i Ristić, a odbrana gostujućih fudbalera dobro radi svoj posao.

Uglavnom se igra na polovini Javora, a prvu konkretniju šansu Zvezda je imala u 70 minutu, kada je Vieira bio neprecizan volejom posle dodavanja Petkovića sa desne strane.

Kako je vreme prolazilo tempo utakmice je sve više opadao, a takva atmosfera na terenu više je odgovarala crveno-belima koji čuvaju vođstvo. Do kraja meča nije bilo previše uzbuđenja i Zvezda je upisala nova tri boda.