Subota, 27.09.2014.

19:34

PSŽ i Monako u krizi

Najveći konkurenti za titulu u Francuskoj Pari Sen Žermen i Monako nekiako da pronađu formu ove sezone, i ovog vikenda su ostali bez pobeda.

PSŽ je bez Zlatana Ibrahimovića igrao samo 1:1 u Tuluzu, dok je Monako poražen u derbiju Azurne obale od Nice.

"Sveci" su remizirali treći putu u poslednja četiri kola pa su na 14 bodova, dva manje uz meč više od lidera Olimpik Marseja. Monako je tek 12. sa četiri boda manje.

Tuluz je poveo protiv Parižana već u osmom minutu golom Ben Jadera, ali je PSŽ u meč vratio Behabek na asistenciju Marka Vetatija u 33. minutu. U nastavku utakmice PSŽ je imao više loptu u svom posedu, ali je retko konkretno pretio golu domaćina.

S druge strane, Monako je bez Hamesa Rodrigesa i Radamela Falkaa sada prosečan tim, a u meču bez mnogo šansi, svega tri ukupno, Nica je iskoristila svoju prvu i preko Eduarda slavila u Kneževini.

U ostalim mečevima Lil je minimalcem nad Bastijom nastavio da prati lidera Marsej, Mec je bio ubedljiv protiv Remsa, dok je Evijan sa 2:0 u Lorijenu vezao drugi trijumf i pobegao sa dna. Miloš Ninković je rotiv igrao polušpica 50-ak minuta.