Subota, 13.09.2014.

17:47

Het-trik Koste, asistencija Tadića

Dušan Tadić opet je bio asistent u ubedljivoj pobedi Sautemptona, ali je junak četvrog kola Premijer lige Dijego Kosta.

Španac je ostvario het-trik u pobedi Čelsija nad Svonsijem sa 4:2, stigao do sedmog gola u prvenstvu, te ušao u istoriju kao prvi igrač koji je bio strelac na svakom od prva četiri kola u PL.

Tadić je namestio drugi od dva gola Gracijana Pelea u rapsodiji "svetaca" protiv Njukasla sa 4:0, Totenhem je u finišu meča ostao bez pobede u Sanderlendu (2:2), dok je Lester minimalcem slavio u Stouku.

Everton je rutinski golovima Romelua Lukakua i Kevina Miralasa slavio 2:0 kod VBA. Golova nije bilo samo u duelu Kristal Palasa i Burnlija, dok će dan da zatvori duel Liverpula i Aston Vile na Enfildu.

U prvom meču vikenda Asenal i Mančester Siti su remizirali 2:2.

U nedelju će u centru pažnje biti mogući debi Radamela Falkaa za Mančester Junajted protiv Kvins Park Rendžersa, dok će kolo u nedelju da zatvore Hal Siti i Vest Hem.

Čelsi je loše krenuo protiv Svonsija, u duelu jedinih timova sa maksimalnim učinkom u prva tri kola. Već u 11. minutu Džon Teri je nespretno reagovao i autogolom doneo prednost Velšanima.

Usledila je dominacija Čelsija, koji konačno u poslednjem minutu poluvremena stiže do egala. Posle sjajne akcije Azara i Fabregasa, Španac pronalazi svog zemljaka Kostu koji lagano loptu ubacuje u mrežu.

Domaćin je nastavio u istom ritmu u nastavku, te polovinom drugog dela igre prelama meč. Opet je asistent bio Fabregas, a strelac Kosta za preokret, da bi Španac brazilskog porekla tačku na meč stavio trećim golom u 67. minutu.

Ubrzo ga je zamenio Loik Remi koji na svom debiju postiže gol nakon dodavanja Oskara. Pet minuta pre kraja Džondžo Šelvi ublažava poraz nemoćog Svonsija.

Čelsi je sada jedini tim sa maksimalnim učinkom u Premijer ligi.

A nakon sporog starta zahuktao se Sautempton. Nakon Vest Hema, sada je Sent Meriju stradao Njukasl. Sve je rešeno u prvih 20 minuta golovima očigledno velikog pojačanja iz Fejenorda Gracijana Pelea.

Italijan je pogađao nakon dodavanja Rajana Bertranda i Dušana Tadića, koji je drugi put namestio gol u PL. U nastavku meča gostu su pokušali da se vrate u igru, ali su u poslednjih pola sata Kork i Šniderlin dotukli rivala. Ovaj gol namestio je igrač meča Pele.