Nedelja, 04.05.2014.

17:01

Katanija potvrdila titulu Juventusa

Fudbaleri Katanije pobedili su Romu sa 4:1 u 36. kolu Seriji A, a zahvaljujući tom rezultatu Juventus je osvojio novu titulu šampiona Italije.

‘Stara dama’ trenutno ima osam bodova više od ‘vučice’ dva kola pre kraja, a u ponedeljak dočekuje Atalantu u Torinu.

Parma je zahvaljujući trijumfu sa 2:0 nad Sampdorijom ostala u igri za Ligu Evrope. Udineze je sa 5:3 zakucalo Livorno za dno tabele, Torino je slavio kod Kjeva 1:0, dok su Đenoa i Bolonja su igrali bez golova.

Roma je katastrofalnim nastupom protiv Katanije potvrdila treću titulu Juventusa u nizu, a 30. u istoriji. Za nešto više od pola sata Isko je sa dva gola doneo veliku prednost "davljeniku", ali je Frančesko Toti krajem poluvremena najavio mogući povratak Rimljana.

Međutim, u desetom minutu nastavka Bergezio vraća domaćina na dva gola prednosti, a veliku pobedu Kataniji u borbi za opstanak potvrđuje Barientos, 11 minuta pre kraja utakmice. Adem Ljajić igrao je sat vremena za Romu.

Meč dana odigran je u Udinama gde je postignuto osam golova, od čega čak sedam u prvih 45 minuta.

Livorno je povelo na Friuliju preko Paulinja u 13. minutu, nakon čega je usledilo neverovatnih deset minuta za domaćina. Prvo je Di Natale promašio penal, ali se odmah iskupio i izjednačio, da bi dva minuta kasnije Agjemang-Badu doneo preokret.

Paulinjo novim golom donosi izjednačenje u 29. minutu, ali Perejra, Gabrijel Silva i Di Natale drugim golom u kraja poluvremen odvode Udineze na 5:2.

Dva minuta pre kraja Mesbah postiže treći gol za goste, koji je petim porazom u nizu zakucan za dona tabeli, pa će u poslednja dva kola imati minimalne šanse za opstanak. Željko Brkić je sa klupe Udinezea gledao ovaj spektakl.

Parma se ne predaje u borbi za Ligu Evrope, rutinski je savladala tim Siniše Mihajlovića i prestigla Lacio koji ima meč manje. Sampdoriju su na Enio Tardiniju srušili Antonio Kasano u uvodnim, i Ezekijel Skeloto u završnim trenucima meča.

Filip Janković je opet kao rezerva učestvovao u pobedi Parme, dok je Mihajlović 11 minuta pre kraja zamenio Nenada Krstičića.

Ni Torino ne posustaje u borbi za Evropu, zadržao je prednost ispred Parme, Lacija, Verone i Milana minimalcem u Veroni. Đenaro Sardo je u desetom minutu drugog poluvremena srušio Kjevo, za četvrtu pobedu "bikova" u poslednjih pet kola.

Kjevo je četvrtim porazom u istom periodu ostao u opasnoj zoni, sa samo dva boda uz meč više od Sasuola, koji je u zoni ispadanja. Ivan Radovanović je odigrao ceo meč za Kjevo, a Nikola Maksimović za goste.