Subota, 28.12.2013.

16:18

PL: Goleada na "Apton Parku"

Fudbaleri Vest Hema i Vest Bromvič Albiona odigrali su veoma zanimljiv meč na otvaranju 19. kola Premijer lige, koji je završen rezultatom 3:3(1:2).

Nismo dugo čekali na prvi gol, jer je domaćin poveo preko Džo Kola već u četvrtom minutu, da bi Nikolas Anelka golom u 40. minutu za 1:1 ušao u istoriju Premijer lige.

On je postao tek deveti igrač koji je davao golove za šest različitih klubova, a pet minuta kasnije doneo je potpuni preokret svom timu.

Ipak, 'Čekićari' su u razmaku od 65. do 67. minuta načinili novi preokret. Prvo je Modibo Maiga savladao Bena Fostera, da bi več u sledećem napadu uspešan ispred gola Albiona bio kapiten domaćih Kevin Nolan.

Nisu su dugo radovali domaći, jer je VBA stigao do novog izjedančenja samo 120 sekundi kasnije – kada je konačan rezultat postavio Burunđanin Saido Barahino.