Sreda, 04.12.2013.

21:18

Sigurni Kjevo, Atalanta i Inter

Ekipe Kjeva i Atalante plasirale su se u 1/8 finala italijanskog Kupa.

Kjevo je na domaćem terenu bio ubedljiv protiv Verone (4:1), dok je Atalanta, takođe, na svom stadionu bila bolja od Sasuola - golovima Konea i De Luke.

U poslednjem meču ove faze, Inter je posle 45 minuta igre imao tri goal prednosti protiv člana serije B Trapani Kalča. Seriju je otvorio Guarin, Belfodil je duplirao vođstvo, da bi treći gol postigao Taider sa penala minut pre odlaska na odmor.

Međutim, gosti se nisu predali, pa su smanjili preko Kakete u 55. minutu, ali nisu mogli više od časnog poraza. Konačan rezultat postavio je Madonija u poslednjim trenucima meča.

Kjevo i Atalanta su se prolazom među najboljih osam pridružili Milanu, Udinezeu, Fiorentini, Kataniji Romi, Juveu, Laciju i Napoliju.

Pomenutim timovima priključili su se Specija, Avelino, Sijena i Parma posle trijumfa u mečevima odigranim u utorak.