Subota, 30.11.2013.

18:06

Koke i Kosta za pobedu Atletika

Fudbaleri Atletiko Madrida pobedili su Elče u gostima sa 2:0 u prvom subotnjem meču 14. kola španske Primere.

Izvor: SO

Autor: SO

Gosti su do pobede došli zahvaljujući boljoj igri u drugom poluvremenu, a golove su dali Koke u 63. i Dijego Kosta u 74. minutu.

To je 13. pobeda Atletika ove sezone, ’Jorgandžije’ su se sada izjednačile na vrhu tabele sa Barselonom, ali uz meč više.

Atletiko je u 63. minutu na čudan način došao do gola – Raul Garsija šutirao je iza daljine, golman Erera odbio je njegov udarac, ni odbrana Elčea ni Dijego Kosta nisu uspeli da dođu do lopte, ali jeste Koke – 1:0.

Trener Dijego Simeone lakše je disao na klupi, a potpuno se opustio posle lepe akcije i drugog gola svog tima – Adrijan Lopes je majstorski prebacio odbranu rivala i uposlio Dijega Kostu, koji ove sezone retko greši – 2:0.

Bio je ovo težak test za Atletiko, meč sa malo pravih šansi, ali Madriđani su još jednom pokazali da su zreli za najviše domete ove sezone.