Subota, 14.09.2013.

23:15

Napoli na čelu, Milan u 96. do boda

Fudbaleri Torina i Milana odigrali su nerešeno 2:2(1:0) u trećem kolu Serije A, iako su domaći imali dva gola prednosti do 88. minuta.

U isto vreme, Napoli je na "San Paolu" zadržao maksimalan učinak. Napolitanci su tek u finišu meča golovima Iguaina i Kaljehona uspeli da savladaju tvrdu Atalantu.

D'Ambrozijo je doneo prednost "Bikovima" u 47, da bi Čerči duplirao prednost u 71. minutu. Međutim Muntari je u 88. doneo nadu svom timu, a Baloteli u šestom minutu nadoknade bio siguran s penala za konačnih - 2:2.

Napoli je do pobede došao teže nego što se očekivalo, a za tri boda Napolitanaca pobrinula su se letnja pojačanja iz Reala iz Madrida, Gonzalo Iguain i Hose Marija Kaljehon.

Čini se da je ključni trenutak u meču bio uvođenje Mareka Hamšika u 66. minutu, koji je ušao umesto Gorana Pandeva. Ulazak Slovaka odmah je doneo prevagu Napolija na terenu. Hamšek je bio asistent kod prvog gola, koji je u 71. minutu postigao Iguain. Prednost domaćih udvostručio je Kaljehon u 81. minutu.

Atalanta je od 74. minuta igrala sa igračem manjem, pošto je posle drugog žutog kartona isključen Luka Cigarini zbog starta nad Kaljehonom.

U istom terminu, viđena je drama u Torinu. Milan je u dramatičnom meču uspeo da osvoji bod protiv Torina. Ekipa Torina vodila je sa 2:0
do 88. minuta, da bi tada na 2:1 smanjio Sali ali Muntari.

Bod Milanu obezbedio je Baloteli u 96. minutu sa penala.

Napoli je iskoristio remi između Intera i Juventusa, koji su ranije odigrali 1:1 u Milanu, i sa maksimalnim učinkom iz tri kola zauzeo vodeće mesto na tabeli.

Šansu da se izjednači po broju bodova imaće Fiorentina koja čeka Kaljari, kao i Roma koja u ponedeljak gostuje Parmi.