Nedelja, 01.04.2012.

15:03

Atletiko sve bliži Evropi

Fudbaleri Atletiko Madrida razbili su Hetafe sa 3:0 (1:0) u prvom nedeljnom meču 31. kola španske Primere i uključili se u borbu za mesto u Evropi.

"Jorgandžije" su lako stigle do treće pobede u poslednjih pet kola, a strelci na "Visente Kalderonu" bili su Salvio u 24, Dijego u 62 i Falkao u 77. minutu.

Ekipa Dijega Pabla Simeonea nalazi se na sedmom mestu sa jednim bodom zaostatka za Osasunom (izgubila od Reala 5:1) koja drži poslednje mesto koje vodi u Ligu Evrope sledeće sezone.

Madriđani imaju i samo pet bodova manje od Malage i Valensije koje drže mesta koja vode u Ligu šampiona. Valensija kasnije dočekuje Levante.

Eduardo Salvio načeo je goste u 24. minuti prekrasnim pogotkom glavom. Filipe je ubacio loptu sa leve strane, a Salvio ju glavom prebacio preko golmana Hetafea u suprotan ugao za 1:0 na poluvremenu.

U 62. minutu prednost je duplirao Brazilac Dijego koji je prvo glavom šutirao sa nekoliko metara, pogodio prečku, ali mu se lopta odbila na nogu te je iz drugog pokušaja postigao treći gol u sezoni.

Konačnih 3:0 postavio je najbolji strelac Atletika Radamel Falkao koji je u 26. meču postigao već 20. gol ove sezone.