Ponedeljak, 02.01.2012.

18:01

PL: Lampard i Čeh spasili Čelsi

U Engelskoj se fudbal igra tokom novogodišnjih praznika pa je takmičenje u Premijer ligi nastavljeno utakmicama 20. kola.

Odigrane su prve četiri utakmice na kojima su gosti zabeležili sve četiri pobede. Čelsi je uspeo da pobedio Vulverhempton golom Frenka Lamparda u 89. minuta meča.

Prethodno je Vord postigao izjdnačujući gol za Vulvse u 85. minutu. Kvins Park Rendežer je golom Džoija Bartona u 11. minutu poveo protiv Noriča, ali je onda "nestašni" dečko isključen u 36. minutu.

Gosti iz Noriča su iskoristili brojčanu prednost na terenu i golovima Pilkingtona i Morisona došli do pobede. Aston Vila je posle velike pobede nad Čelsijem na "Stamford Bridžu" u prošlom kolu izgubila od Svonsija sa 2:0 na svom stadionu.

Stouk je golovima Pitera Krauča pobedio Blekburn sa 2:1. Srpski reprezentativac Radosav Petrović je igrao za Blekburn do 59. minuta.

Čelsi je posle poraza od Aston Vile u prošlom kolu odigrao još jednom utakmicu ispod očekivanja svojih navijača. Fernando Tores i dalje ne uspeva da ugrozi protivničke golmana, a Vulverhempton je bez Nenada Milijaša u timu, odigrao dobru utakmicu. "Plavci" su ipak poveli golom Ramireša u 54. minuta.

Ipak mogao je domaći tim da povede krajem prvog poluvremena kada je veliku propustio Stiven Vord. Napadač Vulvsa je ipak uspeo da postigne gol u 85. minutu i tada se činilo da ekipa Mika Makartija doći do boda. Ipak Frenk Lampard je posle dodavanja Ešlija Kola postigao pobedonosni gol i možda spasio svog trenera Andresa Viljasa-Boaša neprijatnog razgovora sa vlasnikom kluba Romanom Abramovičem.