Subota, 12.02.2011.

17:57

PL: Žigić ponovo heroj Birmingema

Srpski reprezentativac Nikola Žigić doneo je trijumf Birmingemu drugu nedelju za redom.

Nakon što je protiv Vest Hema bio jedini strelac na utakmici, Žigić je isto ponovio i protiv Stouka, ovoga puta u poslednjem minutu utakmice.

U ostalim duelima odigranim u subotu popodne Arsenal je na ’Emiratima’ pobedio Vulverhempton sa 2:0, a preostala četiri meča završena su bez pobednika. 1:1 je bilo u duelima Blekpul – Aston Vila i Liverpul – Vigan, a Vest Bromvič je ispustio tri gola prednosti protiv Vest Hema (3:3).

Utakmica Blekburn - Njukasl završena je bez golova. U prvom meču i derbiju kola Junajted je pobedio Siti sa 2:1, dok je u poslednjem me;u Totenhem slavio protiv Sanderlenda sa 2:1.

Nekadašnji napadač Crvene zvezde je ovim golovima dokazao da uprava Birmingema nije pogrešila kada ga je angažovala. U poslednjem minutu utakmice posle velike gužve u petercu Stouka Žigić se najbolje snašao i glavom sproveo loptu iza Begovića.

Na ’Emiratima’ nije bilo dileme, iako bi rezultat od 2:0 mogao i da zavara. Arsenal je tokom svih 90 minuta dominirao protiv Vulverhemptona, i na kraju je pobeda mogla da bude mnogo ubedljivija. Oba gola postigao je Holanđanin Robin van Persi, prvi u 16. a drugi u 56. minutu. Srpski reprezentativac Nenad Milijaš bio je u startnoj postavi Vulvsa i zamenjen je u 63. minutu. Arsenal je ovom pobedom ponovo prišao Junajtedu na četiri boda zaostatka.

Najzanimljivije je bilo u duelu Vest Bromviča i Vest Hema, gde je domaćin uspeo da ispusti 3:0 sa poluvremena. VBA je dominirao u prvom delu i golovima Doransa, Tomasa i Rida (autogol) imao je veliku prednost već posle 32 minuta.

Međutim, u nastavku meča Vest Hem je pokazao odličan karakter, a junak pobede bio je nekadašnji igrač Hofenhajma Demba Ba koji je postigao dva gola. Strelac trećeg bio je Karlton Kol.

Veliko razočarenje svojim navijačima priredio je Liverpul odigravši samo 1:1 sa Viganom. Keni Dalgliš uvrstio je u prvu postavu i Luisa Suareza, ali ni to nije pomoglo ’crvenima’. Raul Meireleš postigao je u 24. minutu prvi gol na utakmici, da bi konačan rezultat postavio Gouri u 65. Reprezentativac Srbije Milan Jovanović odigrao je poslednjih 20-ak minuta ušavši umesto Dirka Kujta.