Subota, 06.11.2010.

17:56

Junajted se izvukao, Srbi asistenti

Mančester junajted jedva je savladao Vulvse na svom stadionu sa 2:1 u 11. kolu Premijer lige.

Nenad Milijaš bio je asistent kod izjednačujućeg gola, dok je Nikola Žigić namestio prvi u remiju Birmingema sa Vest Hemom 2:2.

Ponovo je razočarao Eveton koji je istim rezultatom završio gostovanje u Blekpulu, a najsigurniji je bio Sanderlend protiv Stouka sa 2:0 golovima Gijana.

Blekburn je očekivano savladao Vigan 2:1, dok je Fulam golom Hagelanda u 90. minutu izvukao 1:1 protiv Aston Vile koja je tako produžila seriju mečeva bez pobede na pet.

Mančester junajted nastavio je trku za Čelsijem u vrhu tabele Premijer lige iako su ga sekunde delile od novog remija u ovoj sezoni. Na "Old Trafordu" je gostovao Vulverhempton i odlično parirao "crvenim đavolima" koji su ipak bili znatno oslabljeni neigranjem udarnog napadačkog tandema Runi - Berbatov.

Međutim, tim Aleksa Fergusona je uspeo da savlada "vukove", a junaci su bili dvostruki asistent Daren Flečer i dvostruki strelac Park Đi Sung. Igrač iz Južne Koreje oba gola je postigao u završnicama poluvremena, a u međuvremenu je Ebanks-Blejk izjednačio i zamalo doneo bod Vulverhemptonu. Njega je u 66. minutu iskontrolisao pas Nenada Milijaša, pobegao Nemanji Vidiću i savladao Van Der Sara. Milijaš je 11 minuta kasnije napustio teren.

Birmingem je na svom terenu dočekao fenjeraša Vest Hem i imao veliku šansu da pobegne u sredinu tabele. Međutim, "čekićari" su odlično odigrali i u 48. minutu preko Pikiona poveli 1:0. Samo deset minua kasnije Bena Fostera savladao je i Behrami i na pomolu je bila druga pobeda tim iz Londona. Međutim, samo šest minuta kasnije Džerom je vratio Birmingem u igru posle dugog pasa Nikole Žigića. Domaći tim se tada probudio, pritisnuo rivala i u 73. minutu preko Ridžvela izjednačio.

Sanderlend se oporavio od debakla u derbiju od Njukasla u prošlom kolu (6:0) te sa dva gola Asamoa Gijana preskočio gužvu u sredini tabele i stigao do sedmog mesta. Stouk je ostao na ivici zone ispadanja.