Subota, 06.11.2010.

17:37

Lam spasao Bajern, serija Nirnberga

U 11. kolu Bundeslige, Bajern je izbegao poraz u Menhengladbahu, HSV je savladao Hofenhajm, Majnc je ponovo poražen, a Frajburg je treći put u nizu slavio.

Menhengladbah je vodio sa 3:2 protiv Bajerna du 84. minuta kada je Filip Lam osvojio bod Bavarcima, dok je HSV sa 2:1 nadigrao Hofenhajm.

Ajntraht je bio siguran protiv Volfsburga sa 3:1, istim rezultatom Nirnberg je pobedio Keln, dok je Majnc poražen u Frajburgu minimalnim rezultatom.

U petak je Šalke lako savladao Sent Pauli 3:0, a u nedelju igra lider Borusija Dortmund.

Mnogo bolje igre očekivane su od Hamburga, ali se tim Gojka Kačara polako popravlja. U 11. kolu je osvojio tri boda protiv Hofenhajma, ali se mnogo namučio. Već u 6. minutu Salihović je realizovao penal za goste, a HSV je uspeo da izjednači tek u finišu prvog poluvremena golom Vestermana. Hamburg je u nastavku imao veći posed lopte, ali su gosti imali više šansi. Ipak, za sve propuštene kažnjeni su u 83. minutu kada je asistent kod prvog gola Mladen Petrić savladao Hasa glavom posle centaršuta Ze Roberta. Kačar je igrao do 80. minuta kada ga je zamenio Rinkon.

Bajern je loše startovao u ovoj sezoni ali se očekivalo da lako slavio u Menhengladbahu. Međutim, iako je Borusija jedan od najlošijih timova u Bundesligi, duel protiv Bajerna uvek je spektakl, a njeni igrači daju i više nego što je očekuje. Tako je bilo i u subotu, kada je već u petom minutu Herman doneo prednost domaćima. Bajern je brzo izjednačio preko Gomesa, a pet minuta pre kraja i preokrenuo rezultat golom Švajnštajgera. Ovo vođstvo kao da je opustilo Bavarce pa je Borusija već do 60. minuta napravila veliki preokret preko Rojsa i De Kamarga. Međutim, odbrana domaćina nije izdržala do kraja pa je Filip Lam u 84. minutu iskoristio neuspešno ofsajd zamku i doneo bod šampionu koji je 9. na tabeli.

Ekipa Ninberga nalazi se u velikoj formi, a u subotu je sa 3:1 savladala Keln i ostvarila treću pobedu u nizu. Strelci za domaće bili su hegeler i Gundogan u prvom, te Šiber u drugom poluvremenu, dok je Žeromel u 16. minutu doneo izjednačenje "jarčevima" koje nije dugo trajalo.

Istim rezultatom tri boda je osvojio i Ajntraht protiv Volfsburga koji nije ni senka tim koje je bio šampion pre dve sezone. Gekas sa dva i Švegler jednim golom su do 55. minuta rešili duel, a poraz "vukova" ublažio je Dežaga u 66.