Četvrtak, 15.10.2009.

18:05

Tragedija Kostarike, Honduras na SP

Fudbaleri Hondurasa plasirali su se direktno sa Svetsko prvenstvo 2010. minimalnom pobedom nad El Salvadorom, ali i zahvaljujući remiju Kostarike u SAD-u (2:2).

Kostarika je imala dva boda prednosti nad Hondurasom, a u Vašingtonu je posle prvog poluvremena imala dva gola prednosti. Međutim, u drugom delu Bredli je smanjio, a slavlje gostiju pokvario je Borstein pogotkom u 94. minutu kojim je direktno u JA poslao Hunduras. U utakmici bez rezultatskog značaja Trinidad i Tobago i Meksiko su igrali 2:2.

Kostarika je kvalifikacije završila sa istim brojem bodova kao i Honduras, ali slabijom gol razlikom pa će vizu za Mundijal u Južnoj Africi tražiti kroz baraž dvomeč sa petoplasiranom ekipom iz južnoameričke zone, Urugvajem.