Sreda, 18.03.2009.

15:36

Pobeda Partizana, poraz Vojvodine

Fudbaleri Partizana pobedili su u gostima Jagodinu, sa 1:0, dok je Vojvodina istim rezultatom kod kuće poražena od Rada, u 21. kolu Jelen Super lige Srbije.

Jedini gol u Jagodini postigao je Brana Ilić, u 83. minutu, odličnim udarcem sa ivice šesnaesterca. U ostalim mečevima, Napredak je u gostima pobedio Čukarički, sa 1:0, Javor je istim rezultatom kod kuće savladao OFK Beograd, dok su Hajduk i Banat odigrali nerešeno, 1:1. U poslednjem meču kola, Crvena zvezda od 18 časova dočekuje čačanski Borac.

Partizan se dugo mučio protiv Jagodinaca na izuzetno lošem terenu Gradskog stadiona. U 26. minutu, gosti su zatresli mrežu protivnika, ali je gol poništen zbog očiglednog ofsajda u kom se našao Lamin Dijara. Centarfor Partizana bez potrebe je intervenisao posle šuta Tomića sa oko 10 metara. Tomić je uspeo da savlada golmana, ali je Dijara iz ofsajda dotakao loptu na putu do mreže.

Odličnu šansu u prvih 45. minuta imao je i Moreira, koji je posle akcije sa Dijarom, šutirao pored gola sa 10-ak metara.

U drugom poluvremenu, Jagodinci su krenuli nešto hrabrije ka golu Partizana, ali su i dalje punili šesnesterac ispred svog golmana kod svakog napada gostiju.

Dobru šansu za domaći tim imao je Bušljanin u 72. minutu, da bi 11 minuta kasnije Partizan došao u vođstvo. Odbrana Jagodine intervenisala je posle naleta Fejse, ali samo do Brane Ilić, koji je prihvatio loptu na oko 18 metara, namestio se za šut i pogodio gornji levi ugao gola domaćeg tima.

To je 14. pobeda Partizana u Super ligi, pa će "crno-beli" zahvaljujući novom kiksu Vojvodine dodatno povećati prednost u odnosu na najbliže pratioce.

U Novom Sadu, Rad je slavio golom veznog igrača Mirka Teodorovića u 86. minutu. To je tek prva pobeda "građevinara" u gostima od kada su se vratili u Super ligu. Na drugoj strani, posrtanje Vojvodine se nastavlja. Novosađani su i dalje bez pobede u prolećnom delu prvenstva, uz dva poraza i dva remija.

Gosti su slavili i na Banovom Brdu, gde je Čukarički poražen od Napretka, sa 1:0. Treću pobedu u poslednje četiri utakmice Kruševljani su ostvarili zahvaljujući autogolu Višnjića, u 42. minutu

Prvu pobedu od nastavka Super lige, posle samo jednog osvojenog boda u prethodna tri kola, zabeležio je četvrtoplasirani Javor, koji je kod kuće pobedio OFK Beograd, sa 1:0, golom Simića u 55. minutu. Gosti su meč završili sa 10 igrača posle isključenja Jeftića, dvostrukog strelca protiv Crvene zvezde tokom vikenda, u završnici utakmice u Ivanjici.

Na dnu tabele ostao je Banat, uprkos bodu iz Apatina protiv Hajduka, 1:1. Domaći su poveli u 18. minutu preko Živanovića, dok je konačan rezultat postavio Zorić, dva minuta pre kraja.