Subota, 01.11.2008.

17:47

Bajern u formi, Hofenhajm prvi

Fudbaleri Hofenhajma pobedili su Karlsrue rezultatom 4:1 (1:1) u 11. kolu nemačke Bundes lige i tako zadržali prvo mesto na tabeli.

Izvor: A. Kovačević

Autor:A. Kovačević

Bodove su osvojili Bajern protiv Arminije 3:1, Šalke protiv Kotbusa 0:2 kao i Verder koji je deklasirao Hertu 5:1. Hanover je dobio kući HSV sa čak 3:0, dok je Štutgart kiksao na svom terenu izgubivši od Kelna 3:1.

Nakon jedanaest kola nemačke Bundes lige, ekipa Hofenhajma i dalje je prvoplasirana na tabeli. Novajlija u ligi ovaj put je bio bolji od Karlsruea 4:1, a strelac za Hofenhajm opet je bio bosanski internacionalac Vedad ibišević koji je postigao dva gola, svoj 12. i 13. u sezoni. Dvostruki strelac za Hofenhajm bio je i Edu dok je jedini pogodak za Karlsrue dao Frajs. Hofenhajm ima jedan bod više od drugoplasiranog Bajera iz Leverkuzena.

Aktuelni šampion Bajern iz Minhena zabeležio je i četvrti uzastopni trijumf pobedivši Arminiju 3:1 (1:1), golovima Klosea, Riberija i Podolskog iz penala. Strelac za Bilefeld bio je Vihnjarek, takođe iz jedanaesterca.

Bajern je ovom pobedom, a zahvaljujući porazu Hamburga, došao na treće mesto na tabeli.

Berlinska Herta, srpskih reprezentativaca Marka Pantelića i Gojka Kačara, pretrpela je težak poraz od Verdera 5:1 (3:0). Srpski igrači bili su strelci na ovom meču s tim što je Kačar doveo Verder u prednost autogolom u 14. minutu. Ubedljivu pobedu ekipi iz Bremena doneli su Dijego, Rozenberg, Pizaro (2), dok je Pantelić u 68. minutu postigao počasni pogodak za berlinski tim.