Nedelja, 28.09.2008.

22:32

Ronaldinjo rešio derbi Milana

Fudbaleri Milana pobedili su Inter 1:0, u derbiju petog kola italijanske Serije A.

Veliki derbi Milana rešio je bivši član Barselone Ronaldinjo, koji je u 36. minutu golavom savladao Žulia Cezara i tako timu Karla Ančelotija doneo važna tri boda koja ih vraćaju u gornji deo tabele. Ipak, navijači Intera sigurno će imati zamerke na ovu pobedu „crveno-crnih“ jer je gol postignut posle ofsajd pozicije Kake.

Sa druge strane, ovo je bio prvi poraz Žozea Murinja na klupi Intera. „Crno-plavi“ su ostali na četvrtom mestu na tabeli sa 10 bodova, a Milan ima bod manje.

Trener Karlo Ančeloti utakmicu je počeo sa Ronaldinjom, Patom i Kakom, dok su na klupi ostali Dida, Ševčenko i Flamini.

U startnoj postavi Intera nije bilo oporavljenog Dejana Stankovića koji je zaigrao u poslednjih desetak minuta. Murinjo je na klupi ostavio i Adrijana, a društvo Ibrahimoviću prvili su Mansini i Kvarežma.

Prvih pola sata 267. okršaja Milana i Intera proteklo je u opreznoj igri obe ekipe. Ronaldinjo i Kaka imali su nekoliko solidnih pokušaja, a sa druge strane Mansini i Kvarežma nisu uspevali da upute upotrebljive lopte ka Ibrahimoviću.

Milan je u prvom delu ipak bio nešto bolji rival, i u 36. minutu pao je ispostaviće se jedini gol na utakmici. Ronaldinjo je uputio sjajan pas ka Kaki, Brazilac je prihvatio na desnoj strani, ušao u kazneni prostor i centrirao, a na pravom mestu našao se začetnik akcije Ronaldinjo, koji je nadskočio Kambijasa i glavom poslao loptu u levi gornji ugao Cezara za 1:0.

Do kraja prvog dela nije bilo uzbuđenja, a pošto je u sličnom ritmu počelo i drugo poluvreme, Murinjo je u 60. minutu izvršio dvostruku izmenu. Materacija i Mansinija zamenili su Adrijano i Hulio Kruz.

Te izmene donele su potpunu inicijativu Intera u poslednjih 20 minuta, ali je Ronaldinju i Kaki ostalo puno prostora u kontra napadima. Upravo iz jednog takvog u 76. minutu Inter je ostao sa desetoricom na terenu.

On je u pokušaju da zaustavi Kaku napravio prekršaj, a pošto je već imao žuti karton, zaradio je isključenje. Nekoliko minuta kasnije Murinjo je ubacio i Stankovića, a u 82. minutu crveni kraton uspeo je da dobije i Marko Materaci iako je prethodno zamenjen. Njega je zbog prigovora pomoćniku isključio glavni arbitar Morganti.

Do kraja meča Inter je imao priliku da izjednači, ali u dve dobre situacije u kaznenom prostoru Adrijano nije reagovao na pravi način i ostalo je 1:0 za Milan.

1. Lacio 5 4 0 1 13:6 12
2. Napoli 5 3 2 0 6:3 11
3. Udineze 5 3 1 1 8:3 10
4. Inter 5 3 1 1 7:4 10
5. Katanija 5 3 1 1 5:3 10
6. Milan 5 3 0 2 8:6 9
7. Juventus 5 2 3 0 4:2 9
8. Palermo 5 3 0 2 8:7 9