Četvrtak, 15.07.2021.

23:25

Tehnopolis 127: Windows na pretplatu i MWC na leto

Autor: Aleksandar Miladinović

Tehnopolis 127: Windows na pretplatu i MWC na leto
Windows je dobio još jednu etiketu, a MWC umalo promakao.

Da 11 ne bude jedina nova oznaka, Microsoft je obelodanio i Windows 365, pretplatu koja će omogućiti korišćenje Windowsa iz clouda, na bilo kom uređaju ili operativnom sistemu. Dok smo analizirali šta je i za koga je, stigle su vesti i o cenama kojih u ovoj epizodi zbog toga nema.

MWC ove godine umalo je promakao, Google je i dalje na meti regulatora i država, Sir Tim Berners-Lee prodao je NFT izvornog koda weba za 5,4 miliona dolara, WhatsApp konačno će raditi na više uređaja, a Twitter se otarasio svoje verzije storija. Hvala na slušanju!

Pratite Tehnopolis podcast
RSS: https://www.b92.net/podcast/tehnopolis/feed/
Apple Podcasts: https://podcasts.apple.com/podcast/tehnopolis/id1185520336?mt=2
Google Podcasts: https://bit.ly/32Y1mlO

Aleksandar Miladinović
https://twitter.com/alexmiladinovic

Ivan Jelić
https://twitter.com/escapetofreedom
https://mastodon.social/@escapetofreedom

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

Komentari 0

Pogledaj komentare

0 Komentari

Možda vas zanima

Svet

"Suočavamo se sa najvećom pretnjom..."

Holandska obaveštajna služba AIVD saopštila je danas da se ta zemlja suočava sa najvećom pretnjom po nacionalnu bezbednost od završetka Drugog svetskog rata, pre svega zbog Rusije i Kine, u uslovima sve "nepredvidljivijeg" svetskog poretka.

14:55

23.4.2026.

2 min

Podeli: