Završetak proizvodnje Veyrona Bugatti proslaviće proizvodnjom limitirane verzije modela 16.4 Super Sport koji je nedavno ponovo postavio rekord kao najbrži automobil na svetu.
Spekulacije o proizvodnji žešćeg Veyrona pokazale su se tačnim. Bugatti Veyron 16.4 Super Sport 200 KS snažniji je i primetno lakši od standardne verzije i za 24 km/h brži!
Automobil razvija 1.200 KS i čak 1.500 Nm obrtnog momenta, a sposoban je da postigne brzinu od 431 km/h.
Na Volkswagenovoj stazi Ehra-Lessian u blizini Wolfsburga moćni je Veyron pred predstavnikom TÜV-a i Guinnessove knjige rekorda postigao novi rekord i vratio titulu najbržeg serijskog automobila na svetu koju mu je pre tri godine preoteo SSC Ultimate Aero.
Automobilom je upravljao Bugattijev test-vozač Pierre Henri Raphanel koji je, zahvaljujući idealnim vremenskim uslovima, uspeo da postavi maksimalnu brzinu u jednom smeru od 427,933 km/h i 434,211 u suprotnom smeru.
Srednja brzina i novi rekord iznosi 431,07 km/h (SSC Ultimate Aero postigao je 412 km/h), ali kupci Super Sporta na svojim će modelima, ipak, imati blokadu na 415 km/h.
Bugatti nije objavio podatak o trajanju ubrzanja do 100 km/h, tek to da Super Sport može podneti bočna ubrzanja do 1.4 G (standardni Veyron je deklarisan na 1.25 G).
Za sada nije poznato koliko primeraka Super Sporta i po kojoj ceni Bugatti planira da proizvede, ali prvih pet biće izrađeno u crno-narandžastoj kombinaciji koju je nosio rekordni model.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Rat u Ukrajini ušao je u 1.580 dan, a portparol Kremlja Dmitrij Peskov rekao je da se intenzivno radi na pokušaju minimiziranja negativnih posledica u vezi sa snabdevanjem gorivom na Krimu.
Američki predsednik Donald Tramp ponovo je zapretio Iranu rekavši da će "uraditi šta mora" ako se ne budu pridržavali sporazuma sa Vašingtonom, javio je Rojters.
Rat u Ukrajini – 1.583. dan. Ruske snage izvele su nove napade na ukrajinska naftna postrojenja. Ukrajinski predsednik, međutim, objavio snimke ruskih meta, udaljenih 1.500 km od granice. Takođe je dodao da je izdao naređenja za još jače udare na Ruse.
U Novom Pazaru danas je došlo do nesreće na gradilištu koje se nalazi na uglu ulica Kej skopskih žrtava i Palih boraca, neposredno uz zgradu Kvele, kada je jedan građevinski radnik pao sa objekta u izgradnji.
Sukob na Bliskom istoku – 118. dan. Američki predsednik Donald Tramp i izraelski premijer Benjamin Netanjahu navodno su se sukobili oko izraelskog napada na Iran, a noć za nama obeležile su nove tenzije koje su izazivale sirijske trupe na granici sa Libanom.
Dva razorna zemljotresa pogodila su noćas Venecuelu. Prvi je bio jačine 7,5 po Rihteru, a drugi i 7,2 stepena. Privremena predsednica proglasila vanredno stanje i zonu katastrofe. Za sada ima preko 30 mrtvih i 700 povređenih. Srušeno je više desetina zgrada.
Ajla Tomljanović stala je u odbranu Markete Vondroušove posle četvorogodišnje suspenzije i oštro kritikovala Međunarodnu agenciju za integritet tenisa.
Džek Vajt i Olivija Džin razvode se nakon nešto više od četiri godine braka. Muzičarka je podnela zahtev za razvod navodeći kao razlog "neprimereno bračno ponašanje" svog supruga.
Britanska influenserka Bruk Džordž (23) iz Grejvsenda u Kentu optužena je za ubistvo 26-godišnjeg Britanca i u Dubaiju se suočava sa mogućom smrtnom kaznom ako bude osuđena, preneli su danas britanski mediji.
"Imao sam veoma teško detinjstvo i odrastanje. Od malih nogu sam otkrio da sam gej i to je bilo veoma teško i za mene u tim godinama, a posebno za mog oca..."
Stručnjaci objašnjavaju da je jedan od ključnih razloga fiziološki stres koji visoke temperature stvaraju u organizmu. Povišena telesna temperatura, ubrzan rad srca, dehidracija i poremećaj sna mogu izazvati reakcije koje se
Više hiljada korisnika šetalo je od kraja prošle godine i beležilo korake na aplikaciji "Otvori plavi krug". Sredinom juna ostvaren je zajednički cilj - 180.000 kilometara za kampove za decu sa dijabetesom.
A draft law amending Serbia's Criminal Code has entered parliamentary procedure, proposing significantly harsher penalties for the illegal possession and carrying of weapons.
Despite years of sanctions and the costs of war, the Russian economy is showing unexpected resilience and continues to function, according to economic analysts.
Prominent American conservative commentator Tucker Carlson has announced that he is severing all ties with the Republican Party, arguing that it no longer represents his views, according to Axios.
Proizvođač čipova za pametne telefone trenutno vodi razgovore o pravljenju namenskih čipova koji bi pokretali milijarde kratkih video-snimaka na TikToku.
Koliko ima automobila na struju? Gde se najviše voze? Koliko koštaju, koliko mogu da pređu i da li je jeftinije voziti na struju ili gorivo? DW odgovara na ova pitanja.
Geely EX2 mogao bi da bude jedan od najpovoljnijih električnih automobila u Evropi. U Kini košta svega 9.000 evra, ali ne očekujte da će na evropskom tržištu biti baš toliko jeftin.
Komentari 2
Pogledaj komentare