Automobili

Utorak, 04.06.2013.

11:27

Pogledajte prvi put - Maserati Ghibli na putu

Oko kamere uhvatilo je po prvi put novi Maserati Ghibli 2014 na stazi tokom snimanja jedne reklame - uživajte.

Default images

Dosad je "bejbi Quattroporte" viđen samo u beloj varijanti, ali ovaj model plava nijansa čini još atraktivnijim od verzije predstavljene u Šangaju.

Ovaj Ghibli je "uhvaćen" u Roterdamu, a kako se navodi, tablica (301 KW) upućuje na to da je u pitanju snažnija verzija Ghibli S koja ispod haube ima twin-turbo trolitarski šestocilindraš koji oslobađa 410 KS (301 KW).
Ubrzava do 100 km/h za pet sekundi, a maksimalno razvija 285 km/h. Isti motor je raspoloživ i sa nešto skromnijom snagom - 330 KS, a ubrzanje je za nijansu "mirnije" - 5,6s.
Maserati nudi i verziju sa V6 3.0l turbodizelom, koji oslobađa 275 KS i ubrzava do "stotke" za 6,3 uz potrošnju od šest litara na 100 kilometara.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

24 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

22 h

Evropa na udaru

Temperatura ide i do -10 stepeni: Stiže sibirska hladnoća

Dok Nemačka i Austrija očekuju prvi sneg, u Srbiji će praznični dani proteći u znatno stabilnijem i toplijem vremenu. Meteorolozi najavljuju dolazak hladnog vazduha sa istoka u Evropu, dok će kod nas biti toplo vreme, uz jutarnji mraz i povremenu maglu.

18:00

17.12.2025.

1 d

Podeli: