Na konferenciji za novinare na Sajmu automobila u Beogradu, Honda je kao novitet predstavila novi 1.6 i-DTEC dizel agregat. Za sve kupce koji u periodu od 22. marta do 30. aprila 2013. nabave model Honda Civic 1.6 i-DTEC, japanski proizvođač obezbeđuje garanciju na motor koja važi do 1.000.000 pređenih kilometara.
Produžen garantni rok se odnosi na motor i menjač koji su ugrađeni na vozilo, do 1.000.000 pređenih kilometara ili do isteka 10 godina od datuma početka trajanja garantnog roka, u zavisnosti koji se uslov pre ispuni, a u skladu sa Uslovima garancije navedenim u prilogu Servisne knjižice.
Za Civic 1.6 i-DTEC, u Hondi kažu da je to "model sa najboljim odnosom efikasnosti i odziva na gas u klasi".
"Napravljen u Evropi, u našoj fabrici u Velikoj Britaniji, ovaj automobil ima najnoviji Hondin 1.6 dizel agregat, prvi motor na evropskom tržištu iz naše nove Earth Dreams tehnologije", rekao je u svom obraćanju na konferenciji Stuart Taylor, menadžer za razvoj evropskih tržišta.
Nova Honda CR-V
Proizveden specijalno za kupce u Evropi, 1.6 i-DTEC motor predstavlja kombinaciju performansi i ultra niske emisije CO2.
"Sa 120ks, pri čemu emituje samo 94 grama CO2 po kilometru, to je najlakši motor u svojoj klasi koji istovremeno omogućuje i agilnost i dinamičko ubrzanje”, dodao je Taylor.
Cena modela Civic 1.6 i-DTEC u Comfort paketu opreme iznosiće 18.990 evra.
Nova Honda CR-V
Na ovogodišnjem sajmu Honda je izložila i novu verziju modela CR-V. U pitanju je četvrta generacija Hondinog SUV vozila, koja se prvi put pojavila 1995 godine, a do sada je prodata u preko 5 miliona primeraka širom sveta.
U Hondi kažu da novi model ima još više prostora u odnosu na prethodnika, uz najveći prtljažnik u klasi od 589 l. Tu su i "one motion", prekolopiva sedišta, naprednije tehnologije, manja potrošnja i manja emisija štetnih gasova.
U ponudi su 2.0 litarski i-VTEC benzinski i 2.2 litarski i-DTEC dizel motori. Pored njih, sredinom 2013. godine u Srbji će biti dostupan i potpuno novi 1.6 litarski turbo dizel motor. Nivoi opreme su po gradaciji od najnižeg ka najvišem: Comfort, Elegance, Lifestyle i Executive.
Nova Honda CR-V
Honda CR-V na sajmu se prodaje uz uslove finansiranja sa kamatnom stopom od 4.99%, a ovaj model košta od 22.500 evra u verziji sa 2.0 benzinskim motorom sa 155 ks i pogonom na prednje točkove.
Pored toga, u Hondi kažu da se model Civic može se nabaviti po specijalnoj sajamskoj ceni od 14.990 evra, za osnovni model, a Honda Accord po ceni od 21.900 evra.
Direktorka Honde, Aleksandra Đurđević, pozvala je prisutne da posete i Hondin štand motocikala u hali 2, na kome je, po prvi put u Srbiji, izložen Moto GP motocikl, i to poslednji RC213V koji je 2012. godine vozio Dani Pedroza.
Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja,
stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.
Košarkaši Crvene zvezde doživeli su debakl protiv Zlatibora u Čajetini u revanšu četvrtfinala Košarkaške lige Srbije, pošto su poraženi rezultatom 94:89.
Svi brodari koji plaćaju takse Iranu za prolazak kroz Ormuski moreuz, uključujući takozvane humanitarne donacije organizacijama poput Iransko društvo Crvenog polumeseca, izloženi su riziku od sankcija, upozorilo je američko Ministarstvo finansija.
U praksi, to znači da bi u periodima najvećih gužvi kontrole mogle da se svedu na osnovnu proveru dokumenata, bez zadržavanja zbog biometrijskih procedura.
Rat u Ukrajini – 1.530. dan. Ruske trupe kontrolišu područje koje se nalazi samo jedan kilometar od južne periferije Konstantinovke, javlja Rojters. Predsednik Volodimir Zelenski uveo je sankcije protiv pet osoba zbog pretnji nacionalnoj bezbednosti Ukrajine.
Predsednik minhenskog instituta Ifo, vodećeg ekonomskog istraživačkog centra, Klemens Fuest upozorio je da bi nemačka ekonomija ove godine mogla da se suoči sa ozbiljnim posledicama u slučaju novih američkih tarifa.
Rat u Ukrajini – 1.530. dan. Ruske trupe kontrolišu područje koje se nalazi samo jedan kilometar od južne periferije Konstantinovke, javlja Rojters. Predsednik Volodimir Zelenski uveo je sankcije protiv pet osoba zbog pretnji nacionalnoj bezbednosti Ukrajine.
Sukob na Bliskom istoku – 65. dan. Nakon što je Iran preko Pakistana dostavio odgovor od 14 tačaka na američki predlog za rešavanje sukoba, predsednik SAD Donald Tramp kaže da će razmotriti novi predlog, ali da Teheran mora da plati "dovoljno visoku" cenu.
Švedska obalska straža presrela je i upala na brod kod Treleborga za koji se sumnja da pripada ruskoj "floti iz senke", objavio je na mreži X Karl-Oskar Bolin, ministar civilne odbrane Švedske.
U iranskom predlogu Sjedinjenim Američkim Državama o okončanju rata zahteva se da se rat i "svi problemi" okončaju u roku od 30 dana, na način da se rat okonča, ali primirje ne produži, piše danas Al Džazira, pozivajući se na izvore.
Kardiohirurg dr Džeremi London upozorava da su zaslađena i gazirana pića, koja naziva "tečnom smrću“, među najopasnijim navikama za zdravlje srca i organizma.
Stručnjaci upozoravaju da se rani simptomi srčanih bolesti često javljaju neprimetno i van grudnog koša, zbog čega ih mnogi zanemaruju ili pripisuju umoru i stresu.
Visoki holesterol često prolazi neprimećeno jer se nakuplja bez jasnih simptoma. Vremenom povišene vrednosti mogu da doprinesu stvaranju ateroskleroze, sužavanju protoka krvi i povećanom riziku od srčanih bolesti, srčanog i moždanog udara.
Deadline je objavio da počinje snimanje romantične komedije "The Catch", u kojoj glavne uloge igraju Ema Stoun i Kris Pajn, a režiju potpisuje suprug slavne glumice Dejv Mekeri.
Peacock je objavio prvi video za seriju The Five Star Weekend, u kojoj Dženifer Garner predvodi glumačku ekipu u priči o slavnoj kuvarici koja pokušava da se izbori s gubitkom i porodičnim problemima.
Commemoration of the third anniversary of the tragedy at Vladislav Ribnikar Elementary School, where a student K.K. used a firearm to kill nine pupils and a school guard, began in front of the school with a gathering of victims’ families, friends and citizens.
A senior official of the U.S. Marine Corps warned that the Chinese military is now a peer competitor to the United States, and that any future conflict between the two powers would be far more difficult than current operations against Iran.
The terrorism threat level in the United Kingdom was raised today from “substantial” to “severe,” meaning that an attack is “highly likely in the next six months,” the Joint Terrorism Analysis Centre (JTAC) announced.
Aleksandar Vučić, President of Serbia, addressed the public and spoke about the most pressing topics, ranging from the global situation and the conflict in the Middle East to the timing of parliamentary elections in Serbia.
The highest-ranking U.S. military officials, including Admiral Brad Cooper, the head of Central Command, will present President Donald Trump later on Thursday with possible military options against Iran, a U.S. official told Reuters.
Sem Altman je izjavio da je "pesimizam u vezi sa poslovima verovatno pogrešan na duge staze" i da OpenAI želi da gradi alate koji će pomagati ljudima, a ne da ih zamenjuju.
Skoro četiri od deset Italijana (38,1%) osetilo je potrebu da uradi "detoksikaciju" i da napravi pauzu od korišćenja društvenih mreža tako što će ih manje koristiti, obrisati nalog ili aplikaciju.
Francuski aktivisti organizovali su protest sa mrtvačkim kovčegom za Windows 10, optužujući Microsoft da forsira gomilanje elektronskog otpada i zastarevanje proizvoda motivisano profitom.
Nemačka automobilska industrija zatražila je hitnu deeskalaciju u sporu oko tarifa između SAD i EU, nakon što je Donald Tramp najavio da će sledeće nedelje povećati carine na evropske automobile.
Iako SUV modeli nude osećaj dominacije na putu i bolju zaštitu u sudaru sa manjim automobilima, stručnjaci ističu da nisu automatski najbezbedniji izbor u svim situacijama.
Mali grad Parkin u američkoj saveznoj državi Arkanzas ostao je bez prava da njegova policija patrolira državnim i federalnim putevima nakon istrage zbog prekomernog pisanja kazni.
Komentari 51
Pogledaj komentare