Automobili

Utorak, 05.02.2013.

16:20

100 narudžbina za auto od 3,4 mil.$

Uprkos ceni od 3,4 miliona dolara (oko 2,5 miliona evra) kompanija W Motors primila je do sada više od 100 narudžbina za njihov superautomobil Lykan Hypersport.

Default images

Sudeći prema početnom interesovanju kupaca, koje daleko prevazilazi projektovanu proizvodnju od svega sedam primeraka, model Lykan Hypersport biće pravi prodajni hit.

Predsednik i izvršni direktor kompanije W Motors, Ralph Debbas, izjavio je da će prednost kod isporuke prvih nekoliko automobila imati kupci sa Bliskog Istoka, iako su do sada porudžbine stigle i iz Rusije, Kine, SAD. On je potvrdio da će definitivno biti napravljeno više od planiranih sedam automobila.

Model Lykan Hypersport počeće najpre da se izrađuje u Torinu. W Motors planira da proizvodnju kasnije premesti u Dubai, Abu Dabi ili Dohu.

Bliskoistočni superautomobil, koji je privukao veliku pažnju bogatih kupaca širom sveta, predstavljen je krajem januara 2013. na salonu automobila u Kataru. Opremljen je motorom sa 750 ks i 1.000 N, od 0 do 100 km/h stiže za 2,8 sekundi, a njegova maksimalna brzina iznosi 395 km/h.

Pročitajte više o modelu Lykan Hypersport.

Ovo je arhivirana verzija originalne stranice. Izvinjavamo se ukoliko, usled tehničkih ograničenja, stranica i njen sadržaj ne odgovaraju originalnoj verziji.

25 Komentari

Možda vas zanima

Svet

Zagrmeo je: Mrtva je

Ideja da EU koristi zamrznutu rusku imovinu, koja se uglavnom nalazi u Briselu, kako bi finansirala Ukrajinu mrtva je jer postoji manjina koja je protiv toga, izjavio je danas madjarski premijer Viktor Orban.

10:16

18.12.2025.

1 d

Podeli: