Nova vest
close

kanabis

Svet

Maroko pomilovao 5.000 ljudi

Marokanski kralj Muhamed VI pomilovao je skoro 5.000 ljudi osuđenih ili traženih lica zbog optužbi povezanih sa ilegalnim uzgojem kanabisa, saopštilo je Ministarstvo pravde te zemlje.

13:15

20.8.2024.

158 d

Aktuelno

Kanabis legalan, ali...

Posle Malte 2021. i Luksemburga prošle godine, Nemačka je danas postala najveća zemlja Evropske unije (EU) koja je legalizovala rekreativnu upotrebu kanabisa, uz reformu koja izaziva određena očekivanja, ali i strahove.

16:39

1.4.2024.

299 d

Svet

Potpisano: "Kanabis legalan od ponedeljka"

Javna, politička i zakonodavna rasprava o legalizaciji kanabisa u Nemačkoj je trajala godinama. Sada je definitivno gotovo i više nema odlaganja: od 1. aprila građani će pod određenim uslovima moći da gaje, kupuju, prodaju i konzimuraju marihuanu.

9:31

29.3.2024.

302 d

Izdvajamo

Info - B92

Svet

Odlučeno: Sud odbacio zahtev Netanjahua

Okružni sud u Jerusalimu odbacio je danas zahtev branioca Benjamina Netanjahua da izraelski premijer svedoči samo jednom ove nedelje na suđenju za korupciju, prevaru i zloupotrebu poverenja i umesto toga skratio je trajanje svakog saslušanja.

23:58

25.1.2025.

14 min

Život - B92

Novo Sport Video Menu