20.05.2025.
15:28
Sirova snaga koja traje danima: Testirali smo Anker Zolo 165W 25K Powerbank
Danas na testu nešto malo drugačije - eksterna baterija Anker Zolo 165W 25K. Generalno gledano utisci su vrlo dobri, pa da krenemo polako sa detaljnom recenzijom.

Anker je najpoznatiji svetski brend kada su u pitanju uređaji za punjenje, i bilo je pravo čudo što doskora nisu imali nijednu zvaničnu prodavnicu u Evropi.
To se, međutim, promenilo pre mesec dana i, pomalo iznenađujuće, za prvenca na Starom Kontinentu odabrali su upravo glavni grad Srbije - prva evropska Anker radnja otvorena je u Beogradu.
Kad je već tako, krenuli smo u isprobavanje njihovih uređaja, a prva u nizu je eksterna baterija Anker Zolo A1695. Ubuduće ćemo ga zvati Zolo, jednostavno jer je dosta kul ime.
Ovaj gigantski Powerbank ima 25.000 mAh kapaciteta i podržava izlaz do čak 100W single-port brzog punjenja.
Upravo zbog toga, mora biti i nešto većih dimenzija: 157 mm x 54 mm x 49 mm. Težina mu je 595 grama, pa svakako da ne spada u najlakše eksterne baterije na svetu, ali ima brdo funkcija koje opravdavaju ovo.
Kablovi i portovi
Za početak, verovatno najkorisnija stvar koju Zolo ima jesu dva ugrađena USB-C kabla, kako biste mogli u svakom trenutku da punite bar dva uređaja odjednom.
Prvi USB-C kabl se nalazi na vrhu same eksterne baterije, i možete ga izvući - dužina mu je 70 cm, pa ne bi trebalo da imate bilo kakvih problema da ga, recimo, nosite u nekoj torbici ili džepu dok punite telefon.
Drugi USB-C kabl je još zanimljivije osmišljen - istovremeno je i vrpca dužine 30cm, a ojačan je tako da po potrebi možete da ga koristite i da ga zakačite za nešto dok koristite onaj drugi izvučeni.
Što se tiče portova, sa strane se nalaze još dva - jedan USB-C port koji istovremeno služi i za punjenje same eksterne baterije, kao i jedan USB-A port.
Ovaj USB-A port možda izgleda pomalo suvišno, ali s jedne strane 'leba ne jede, a sa druge se u pojedinim slučajevima može pokazati veoma korisno, naročito ukoliko vam treba da napunite neki malo stariji uređaj.
Sam Zolo se puni za dva sata (pri 100W punjenju), a podržava i Pass-Through Charging, što znači da možete da ga držite na (dovoljno jakom) punjaču i da istovremeno punite nekoliko uređaja pomoću same eksterne baterije.
Ovo je korisno kada ste u manjku sa adapterima ili kablovima, a treba vam da punite bar dva uređaja.
Displej
Anker je odlučio da displej ne bude previše velik - u pitanju je mali kvadratić koji stoji u gornjem delu uređaja, a smešten je u komično veliki crni okvir pa vas, dok ga ne uključite, može i prevariti da je znatno veći.
Sa leve strane uređaja, pri vrhu, nalazi se okruglo dugme na koje se ekran uključuje i svaki put kad ga stisnete dobićete drugačije informacije.
Prvi klik vam daje informaciju o tome koliko procenata baterije je još preostalo, kao i koliki je output ukoliko imate priključen neki uređaj za punjenje.
Sledećim klikom saznaćete trenutno stanje same baterije (temperaturu i režim (Safe ili High Performance), a treći klik vam govori koliki je procenat zdravlja same baterije i Cycle Count.
Ukoliko imate priključen neki uređaj na punjenju (može do 4 uređaja maksimalno), za svaki izlaz pojedinačno dobićete informacije o tome kojom snagom se uređaji pune.
Performanse
Na zvaničnoj stranici Ankera stoji da je ukupna izlazna snaga 165W, a ista brojka nalazi se na kutiji uređaja, kao i na samoj eksternoj bateriji. Ovo je, ipak, deklarativna snaga i trebalo bi imati na umu da su realne performanse 100W Max za USB-C kabl/port, kao i 33W za USB-A port.
Kao i sa svakom eksternom baterijom (generalno kao i sa svakom baterijom) ne bi trebalo preterivati, pa je najsigurnije da koristite Zolo za punjenje tako da totalna izlazna snaga ne prelazi 100W. Verovatno su retke situacije u kojima će vam i trebati više.
Što se tiče samog testa, koristio sam ga tako da nekoliko dana ne koristim ništa sem Zoloa za punjenje svojih uređaja. To je izgledalo ovako:
- Prvog dana koristio Zolo da napunim Xiaomi 14T Pro od 20% do 100%, i istovremeno sam ga koristio za punjenje laptopa HP 640 G5.
- Sledećeg dana sam ga iskoristio da istovremeno napunim Xiaomi 14T Pro od 30% do 100% + Honor 400 (za dva dana stiže recenzija) od 40% do 100%. Za ovo je trebalo oko pola sata.

Nakon svega mu je ostalo još baterije, i to sam ostavio za hitne slučajeve.
Proveravao sam izlaznu snagu prilikom punjenja, i najviše dokle je išla bilo je oko 75W. Ovo, međutim, zavisi od kabla i uređaja koji punite, pa i nije moglo bolje. U idealnim uslovima, ako baš hoćete da "terate silu), 165W možete da dostignete kad je Zolo pun od 80% do 100%.
Zaključak
Zolo je sve ono što vam i treba od eksterne baterije, kao i sve što bismo očekivali od Ankera.
Kapacitet od 25.000 mAh je i više nego dovoljan da provedete dane ne razmišljajući o punjaču ako ga slučajno zaboravite ili jednostavno ste u prirodi, pa nemate gde da punite svoj telefon.
Dobrodošli i zanimljivi dodaci su dva integrisana USB-C kabla, što ponovo čini da je Zolo sve što vam treba.
Mana bi možda mogle da budu nešto veće dimenzije i skoro 600g težine, ali to jednostavno mora da bude tako kada je u pitanju eksterna baterija ovog kapaciteta i snage.
Sve u svemu, Anker Zolo 165W 25K je vrlo dobro unapređenje u odnosu na svog prethodnika Anker Prime, a jednostavnost korišćenja i sirova snaga čine da svakako treba da ga uzmete u obzir ukoliko hoćete eksternu bateriju uz koju ste bezbedni nekoliko dana.
Komentari 4
Pogledaj komentare Pošalji komentar