Gejming 1

15.05.2025.

17:32

Game of Thrones: Kad je igraš ili izgubiš, ili umreš VIDEO

Game of Thrones franšiza je jedna od onih koje definitivno nisu dovoljno zastupljene u svetu video-igara.

Izvor: HCL

Game of Thrones: Kad je igraš ili izgubiš, ili umreš VIDEO
Profimedia

Podeli:

Međutim, činjenica je da je Game of Thrones (Igra prestola) u poslednjih 15 godina ipak zašao među žanrove strateških igara, RPG-ova, narativnih avantura i puzzle naslova, kako primećuju kolege sa sajta HLC, mada istovremeno dodaju i da ove igre nemaju neki preteran kvalitet. 

Fanovi franšize Igra prestola često zamišljaju epsku role-playing avanturu u srednjovekovnom fantasy svetu, a u početku je plan i bio da je dobijemo. Na današnji dan pre 13 godina lansiran je upravo akcioni RPG jednostavno nazvan Igra prestola.

Nekim čudnim spletom okolnosti, prava na izradu te igre pripala su francuskoj ekipi Cyanide, do tada poznatoj po biciklističko-menadžerskim naslovima i sportskom serijalu Blood Bowl. Igra prestola im je mogla biti projekat kojim bi se probili na šire tržište i stekli slavu, ali im ovo ipak nije bilo suđeno.

Ova Igra prestola igra iz 2012. donela je originalnu priču smeštenu unutar prve sezone TV serije. U trenutku kad je igra izašla, serija je započela svoju drugu sezonu i tada je baš bila u zamahu. Hvalili su se odlična gluma, napeta priča i sjajan generalni doživljaj. Ipak, igra tome nije bila ni blizu.

Priča jeste bila ambiciozna. Postojala su dvojica protagonista - Alester Sarvik i Mors Vestford, ali prezentaciono sve to nije bilo na nekom visokom nivou pa je najbolji deo predstavljala muzička podloga rađena za seriju. Neki glumci iz serije su reprizirali svoje uloge u igri, ali većinom se komuniciralo sa likovima kojih nije bilo ni u seriji ni u romanima.

Najveći minus ove igre bio je u tome kako se izvode borbe. Ukratko, trebalo je to da bude akcija sa elementima taktike, ali je vrlo brzo postalo previše repetitivno, pa vremenom nije predstavljalo pravi izazov. Ako ništa, razvoj likova bio je vrlo detaljan, a na priču se moglo uticati kroz dijaloge i tako su se dobijali jedan od četiri različita završetka.

Igra prestola po izlasku nije bila dobro prihvaćena. Recenzenti su je pokopali prosekom ocena 52 (Xbox 360 verzija) do maksimalnih 58 (PC izdanje). Rezultat prodaje nikad nije bio otkriven, ali igra je svejedno dobila jednu ekspanziju krajem iste godine, pod nazivom "Beyond the Wall". Uprkos lošim kritikama, nastavila je da postoji na PC platformi, gde se i dan danas može kupiti digitalno za 15 evra.

Podeli:

1 Komentari

Možda vas zanima

Podeli: