Zimski sportovi

Subota, 18.02.2023.

14:18

Francuzi postali prvaci sveta

Francuski biatlonci osvojili su u nemačkom Oberhofu titulu prvaka sveta u štafeti, ispred velikih favorita Norvežana.

Izvor: B92, Beta

Autor:B92, Beta

Francuska, koju je u poslednjoj izmeni predvodio Kentan Fijon Maje, osvojila je drugu zlatnu medalju na Svetskom prvenstvu u Nemačkoj, posle titule Žulije Simon u poteri.

Ovom pobedom, biatlonci Francuske su sprečili legendarnog Johanesa Tingnesa Boa da osvoji šestu zlatnu medalju na ovom prvenstvu.

Francuzima je za deonicu od 30 kilometara trebao jedan sat, 21 minut i 48,8 sekundi. Norvežani su zaostali za 38,8 sekundi.

Bronzanu medalju u ovoj trci, održanoj po jakom vetru, osvojili su biatlonci Švedske.