Credit: Albert ten Hove/Marcel ter Bals / DeFodi Images / Profimedia
Vaterpolo reprezentacija Srbije ulazi u završnu fazu priprema pred Evropsko prvenstvo koje se održava u Beogradu, a do prvog zvižduka ostalo je još svega nekoliko dana.
"Delfini" će pred domaćom publikom biti među glavnim kandidatima za odličja, iako selekciju prate određene brige oko zdravstvenog stanja Nikole Jakšića i Dušana Mandića. Ipak, jedan od lidera tima jasno poručuje da je fokus potpuno na reprezentaciji.
Dušan Mandić pojavio se pred novinarima i otklonio dileme oko svog stanja, naglasivši da je odluku već doneo.
"Dobro, tu smo. Ja sam stavio to iza sebe, tu sam da se posvetim reprezentaciji Srbije i dam svoj maksimum. U kakvom sam stanju, to nije bitno, prelomio sam da budem tu i da budem na raspolaganju svojoj zemlji", rekao je Mandić.
Izvor: B92.sport
Iskusni as jedan je od četvorice igrača koji su bili deo istorijskog tima 2016. godine, kada je Srbija u Beogradu igrala veliko takmičenje, a emocije su, kako priznaje, ponovo snažne.
"Znači, kako se približava, sećanja su navirala kako je bilo pre 10 godina, sad kad sam izašao prvi put ovde, Arena je drugačija, ali jedna lepa emocija i postoji nada i želja i velika volja da se završi kao što je bilo 2016. godine."
Srbija na evropsko zlato čeka osam godina, a Mandić je svestan koliko je put do medalje komplikovan.
"Kao što sam rekao, želimo isto. Tu smo. Nema šta, kako ste rekli, pre osam godina smo uzeli zlato u Barseloni. To govori kolika je konkurencija i koliko je visok nivo, ima šest ekipa koje pretenduju na zlato, a osam na medalju. Sistem takmičenja novi, susrećemo se prvi put, nije da olakšava posao, ali Bože moj. Bili smo u sličnim situacijama, nadam se da smo kroz Trebinje, da su to bili ti porazi. Da ih više neće biti. Videćemo kako bude."
Posebnu pažnju izaziva i novi format takmičenja, koji, prema Mandićevim rečima, ne ostavlja prostor za greške.
"Mislim da ovaj sistem takmičenja stavlja prioritet na svaku utakmicu i za gledanje i za gledaoce je značajna svaka utakmica i interesantnija za gledanje. Ali i nema prava na kiks. Ova naša grupa i grupa s kojom se ukrštamo, ako imamo jedan poraz, ne mora da znači da bismo prošli dalje. Tako da... Videćemo, borićemo se."
Start turnira biće od presudnog značaja, naročito dueli sa Holandijom i Španijom.
"Prve dve, da. Sa Holandijom da uđemo kako treba, a onda Španija. Kad bismo dobili te prve dve, onda bismo imali podstrek za dalje."
Domaćinstvo velikog takmičenja vidi kao privilegiju, ali i obavezu.
"Kao što sam već i rekao, rekao sam i mlađim saigračima, privilegija je igrati u Beogradu i biti u prilici da igraš u svom bazenu u svojoj zemlji. To je podstrek, potrudićemo se da bude vetar u leđa, a ne pritisak. Nećemo moći da igramo kao u Parizu, moramo da krenemo žestoko, da krenemo jako i potrudićemo se. Jedni za druge smo tu, jedni drugima smo najveća podrška. Ako se ne oslonimo, ne može doći do uspeha."
Na kraju, Mandić nije želeo da izdvoji jednog favorita za zlato, svesan širine konkurencije.
"Sigurno je to da su Španci, Mađari, ali i Italijani su pokazali u Trebinju i ozbiljnu formu, koliko su promenili ekipu. Grci su tu, Hrvati, stvarno šest ili sedam ekipa i biće žestoko, biće interesantno, nadam se da ćemo se radovati na kraju."
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Eliminacija Partizana u polufinalu Kupa Radivoja Koraća ostavila je mnogo otvorenih pitanja, a jedno od najupadljivijih tiče se partije Sterlinga Brauna.
Košarkaši Mege su se plasirali u finale Kupa Radivoja Koraća šesti put u istoriji nakon što su u polufinalu ubedljivo savladali ekipu Partizana rezultatom 80:58.
Panatinaikos je klub sa najvećim igračkim budžetom u Evroligi za sezonu 2025/26, dok je Crvena zvezda na osmom, a Partizan na devetom mestu, piše "Basket News".
Neka takmičenja se najave bez euforije, samo stavom i nekom čudnom sigurnošću koja lebdi u vazduhu. Baš tako je počela priča vaterpolista Srbije o zlatu u Beogradu.
Prezime Materaci decenijama je bilo sinonim za italijanski fudbal i slavnu 2006. godinu. Ipak, nova generacija donosi drugačiju sportsku priču, onu koja povezuje Italiju i Srbiju.
Seat i Cupra ušli su u finalnu fazu priprema za serijsku proizvodnju modela Cupra Raval, prvog potpuno električnog vozila koje će silaziti sa traka fabrike u Martorelju.
Fil Spenser, dugogodišnji prvi čovek Microsoftovog gaming odeljenja i lice brenda Xbox, zvanično je najavio povlačenje iz kompanije nakon skoro četiri decenije rada.
Evropska komisija pokrenula je drugu po redu zvaničnu istragu protiv društvene mreže X (bivši Twitter) i njenog četbota Grok, zbog sumnje da platforma krši Zakon o digitalnim uslugama (DSA).
Otkriven je sofisticirani zlonamerni softver koji je duboko integrisan u operativni sistem određenih Android uređaja, ali i u aplikacijama na zvaničnoj Google Play prodavnici.
Komentari 1
Pogledaj komentare Pošalji komentar