Selektor Srbije pred start EP: "Ne znamo u kakvom smo stanju..." VIDEO
Uroš Stevanović, selektor vaterpolista Srbije, obratio se medijima nakon prvog treninga našeg tima u "Beogradskoj areni", a pred početak Evropskog prenstva u srpskoj prestonici.
Vaterpolisti Srbije će na šampionatu u Beogradu igrati u C grupi, prvi rival biće Holandija (10. januara), a potom slede dueli sa Španijom (12. januar) i Izraelom (14. januar).
U susret tim mečevima, Srbija ima kadrovskih problema.
"Ne znamo u kakvom smo stanju imajući u vidu da su nam dva najbolja igrača (Mandić, Jakšić) izašla iz povreda, plus smo imali probleme sa virusom, ali idemo utakmicu po utakmicu", rekao je Stevanović okupljenim novinarima.
Srbija je kao domaćin osvojila dva puta zlato na šampionatima Evrope (2006, 2016) i ova generacija pokušaće da zabeleži het-trik.
"Prelepo je biti ponovo u Areni, svi se nadamo da možemo da ponovimo 2016. i zlato, imamo četvoricu igrača iz tog tima (Mandić, Jakšić, Ranđelović, Ćuk), ja sam bio u stručnom štabu", dodao je Stevanović.
Stevanović je naglasio da je svaka utakmica važna zbog novog sistema takmičenja, gde nema četvtrfinala.
"Prvo Holandija, pa Španija, Izrael. Posle se ukrštamo sa Hrvatskom, Mađarskom, nadamo se najboljem", zaključio je selektor.
Izvor: B92.sport
Srbiju će predstavljati 15 igrača, od kojih je samo golman Milan Glušac debitant.
Golmani: Radoslav Filipović (Radnički), Milan Glušac (Novi Beograd 11. april)
Centri: Nemanja Vico (Primorac), Đorđe Lazić (Jadran HN)
Bekovi: Sava Ranđelović (Radnički), Nikola Jakšić (Radnički), Radomir Drašović (Marsej), Petar Jakšić (Radnički)
Spoljni igrači: Miloš Ćuk (Novi Beograd 11. april), Strahinja Rašović (Radnički), Nikola Lukić (Novi Beograd 11.april), Vasilije Martinović (Novi Beograd 11. april), Nikola Dedović (Radnički), Dušan Mandić (Ferencvaroš) i Viktor Rašović (Radnički).
Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa rekao je da motivisanje igrača nije njegova primarna odgovornost, insistirajući da je njegova glavna uloga da ih pripremi za ono sa čime će se suočiti na terenu.
Edin Terzić postaće novi trener Atletik Bilbaa na kraju sezone, kada Ernesto Valverde napusti klupu, javlja baskijski list Onda Vasca, a objavio je i Fabricio Romano.
Košarkaši Mege u kategoriji do 19 godina osvojili su titulu na završnom turniru ABA lige u Beogradu, nakon dominantnog izdanja i ubedljive pobede u finalu nad Crvenom zvezdom rezultatom 120:78.
Košarkaši Crvene zvezde oprostili su se od učešća u ovosezonskom izdanju Evrolige, nakon što ih je u plej-autu elminisala Barselona (80:72) koja će na megdan Monaku u meču vrednom mesta u plej-ofu.
Selektor vaterpolo reprezentacije Srbije Uroš Stevanović je nakon osvajanja evropskog zlata govorio o teškom periodu kroz koji su prošli "delfini" u danima za nama.
Srbija slavi plasman u polufinale Evropskog prvenstva, ali pred veliki okršaj sa Mađarima postoji strepnja – hoće li u meču za zlato igrati kapiten Nikola Jakšić?
Trener Real Madrida Alvaro Arbeloa rekao je da motivisanje igrača nije njegova primarna odgovornost, insistirajući da je njegova glavna uloga da ih pripremi za ono sa čime će se suočiti na terenu.
Veliki ABA liga derbi donosi sve što ljubitelji košarke očekuju, a u ovom tekstu vas čeka detaljna analiza meča, aktuelne kvote, izjave aktera i informacije o prenosu.
Volvo Cars započeo je proizvodnju potpuno električnog SUV modela Volvo EX60 u fabrici Torslanda kod Getenburga, a prve isporuke kupcima planirane su za početak leta.
U zemljama EU je u martu registrovano 1.158.316 novih putničkih automobila, što je za 12,5 odsto više u odnosu na mart 2025. i najviše za poslednjih šest godina, objavila je danas ACEA.
Proizvođač automobila Stellantis razmatra prodaju ili partnerstva sa kineskim kompanijama za svoje četiri fabrike u Evropi, kako bi se rešio viška proizvodnih kapaciteta.
Napravljen je automobil presvučen enterijerom koji imitira ljudsku kožu i pocrveni na suncu, koji služi kako bi se podigla svest o opasnostima UV zračenja tokom vožnje.
Nokia je povećala projekcije rasta u segmentu AI nakon što je u prvom kvartalu nadmašila očekivanja analitičara u pogledu zarade, što je podiglo cenu akcija na najviši nivo u poslednjih 16 godina.
Izbor telefona nekada je bio prilično jednostavan, svodio se na odluku između najboljeg dostupnog modela i kompromisa. Danas ta razlika više nije tako jasno definisana.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar