Izvor: B92, Tanjug

Ponedeljak, 20.02.2023.

15:05

Srdjan Stevanovic/Starsportphoto ©

Arunovićeva i Mikec su zauzeli drugo mesto u kvalifikacijama sa 582 kruga. Rival u meču za zlato bio im je drugi sastav Indije (Ritm Sngvan/Varun Tomar), koji je u finalu slavio sa 16:10.

Treće mesto pripalo je sastavu Nemačke.

Srpski strelci Teodora Vukojević i Milutin Stefanović osvojili su peto mesto u takmičenju mešovitih parova vazdušnom puškom. Vukojevićeva i Stefanović su skupili 628,9 krugova. Andrea Arsović i Lazar Kovačević su zauzeli 18. mesto.

Na Svetskim kupovima ove sezone se primenjuju olimpijska pravila, ne dele se dve bronze, već samo jedna. U meč za treće mesto prolaze samo trećeplasirani i četvrtoplasirani u kvalifikacijama.

U utorak će biti održana pojedinačna takmičenja vazdušnom puškom.