Golčina Asensija i "supersonični" Vinisijus za dva minuta slomili Valensiju

Fudbaleri Reala savladali su Valensiju rezultatom 2:0 u zaostalom meču 17. kola La Lige.

Četvrtak, 02.02.2023.

23:15

Golčina Asensija i

Real je posao završio odmah po početku drugog poluvremena u dva minuta između 52‘ i 54‘.

Prvo je Marko Asensio na asistenciju Benzeme "probušio" mrežu gostiju šutom u suprotan ugao.

Ponovo je dva minuta kasnije francuski napadač bio taj koji je kreirao. Proigrao je Vinisijusa na levom krilu, a Brazilac je kao onomad Bejl protiv Bartre samo protutnjao do protivničkog gola i duplirao prednost.
Ono što je bacilo senku na meč, jeste potencijalna povreda Benzeme. Centarfor se uhvatio za zadnju ložu, zbog čega ga je Karlo Ančeloti izveo iz igre.

Valensija je meč završila sa igračem manje nakon što je Gabrijel Paulista u 72. minutu dobio crveni karton, te je Real lako priveo meč kraju.

"Kraljevski klub" je trenutno drugi u španskom prvenstvu sa pet bodova zaostatka za Barselonom. Valensija je na 14. mestu.