Sobolsajeve "lepotice" dovoljne za tri boda Lajpciga – alarm u Minhenu VIDEO

Fudbaleri Lajpciga savladali su Štutgart na otvaranju 18. kola Bundeslige rezultatom 2:1.

Petak, 27.01.2023.

22:25

Sobolsajeve

Heroj pobede domaće ekipe bio je mađarski vezista Dominik Sobolsaj koji je postigao oba gola svoje ekipe.

Ne zna se koji gol mladog fudbalera je bio lepši, mada bismo prednost dali prvom iz 25. minuta kada je uhvatio prelep volej i pravom majstorijom načeo mrežu protivnika. Svoj učinak je duplirao na početku drugog poluvremena kada je "žabicom" prevario golmana Štutgarta i povisio prednost svoje ekipe.

Do kraja je Kris Funrih u 68. minutu uspeo samo da smanji zaostatak, ali su tri boda ostala kod kuće.

Lajpcig je sada stigao na samo poen zaostatka za vodećim Bajernom koji tek treba da odigra svoj meč protiv Ajntrahta i ne treba da čudi ako "ispuste" bodove protiv ove sezone sjajne ekipe iz Frankfurta.

Kada je reč o Šutgartu, pitanje je da li će kraj kola dočekati van zone ispadanja s obzirom na to da i Bohum i Herta mogu da prestignu tu ekipu.