Niksi "prokockali" +20, pa se izvukli

Košarkaši Njujork Niksa savladali su Detroit Pistonse 104:102 i tako ostali u trci za plej-of NBA lige.

Ponedeljak, 28.03.2022.

00:30

Niksi

Niksi su dominirali u prvom poluvremenu u kojem su stekli 20 poena prednosti (54:34), ali su se opustili u završnici drugog perioda pa su Pistonsi do velikog odmora smanjili na -12 (59:47).

Domaći su iskoristili momentum i za manje od pet minuta treće četvrtine stigli na samo koš zaostatka (75:73).

Niksi serijom 7:0 beže na 97:90 sredinom poslednjeg perioda ali se uporni Pistonsi opet vraćaju u egal (101:100) u samoj završnici.

U narednom napadu Niksa plejmejker Alek Burks je pogodio trojku i praktično rešio utakmicu te sačuvao svojoj ekipi nadu za plasman u plej-of.

Imali su Pistonsi poslednji napad za pobedu ili produžetke, ali je Kejd Kaningem izgubio loptu.

Najefikasniji u redovima pobednika bili su Ar Džej Beret sa 21, Džulijus Rendl sa 20 i Alek Burks sa 18 poena.

U ekipi Detroit Pistonsa najbolji je bio Marvin Begli sa 27 poena, dobar je bio i Kejd Kaningem sa 18 poena.

Njujork Niksi su trenutno 11 na Istoku sa skrom 33-42, dok su Pistonsi najslabija ekipa u konferenciji sa 20 pobeda i 55 poraza.