Jokić na skok od tripl-dabla, Denver deklasirao šampiona

Srpski centar Nikola Jokić odigrao je sjajno protiv Milvoki Baksa u gostima, u pobedi Denver Nagetsa rezultatom 136:100.

Ponedeljak, 31.01.2022.

07:50

Nagetsi su ubedljivo slavili protiv šampiona u Viskonsinu, a Jokiću je nedostajao jedan skok za tripl-dabl.

Na terenu je proveo samo 28 minuta i upisao je 18 poena, devet skokova i 15 asistencija.

Šutirao je 5/5 za dva, 2/4 za tri poena i 2/2 sa linije penala.

Utakmicu je otvorio sa dva promašaja, ali je zato razigravao saigrače i posle prve četvrtine imao je čak osam asistencija.

Jokić je odmarao i ušao tek pred kraj prvog poluvremena i upisao još jednu asistenciju i Denver je imao +5 na velikom odmoru.

Srpski centar je zatim u trećoj četvrtini dodao gas i pogodio četiri vezana šuta bez promašaja, pa je Denver pred poslednju četvrtinu otišao na +19.

Povratka za Milvoki nije bilo, Jokić je mogao da odmara, rezervisti su uradili posa i umalo i duplirali na kraju prednost.
Na poluvremenu utakmice imali smo kolo u izvođenju naših ljudi iz Viskonsina.

Bilo je to veče srpskog nasleđa. Eron Gordon bio je najefikasniji kod Denvera sa 24 poena, Moris je ubacio 18, Barton 15, Forbs 14 i Hajland 13 poena.

Kod Baksa su se istakli Janis Adetokumbo sa 29, Holidej sa 14 i Portis i Alen sa po 11 poena.