Đoković - Karbaljes Baena 6:4, 6:1, 6:4

Najbolji teniser sveta Novak Đoković je savladao Roberta Karbaljesa Baenu sa 3-0 u prvom meču na ovogodišnjem US Openu.

6:4, 6:1, 6:4
1. kolo SET
ĐOK  3
RBK  0
6:4 - Kraj! Novak ide u drugo kolo!
Prvi poen u desetom gemu je osvojio Karbaljes Baena, pogodivši samu liniju, ali je potom Đoković stigao do dve vezane meč lopte.

Iskoristio je prvu i okončao meč prvog kola US Opena.
5:4 - Novak servira za meč
Španac je poveo sa 40:0, ali je Đoković potom osvojio tri poena.

Ipak, 76. teniser sveta je uspeo da osvoji gem na svoj servis.
5:3 - Španac servira za ostanak u meču
4:3 - Sigurni gemovi za servere
Posle Đokovićevog brejka je opao ritam igre i nije bilo brejk šansi.
3:2 - Brejk Đokovića!
Jednu šansu je stekao Novak i iskoristio je, za vođstvo od 3:2.
2:2 - I dalje bez brejk šansi
1:1 na startu trećeg seta
Teniser su bez većih poteškoća osvojili prve gemove u trećem setu.
6:1 - Novak lagano do osvajanja drugog seta
Đoković je stigao do tri set lopte, ali je prvu propustio zbog duple servis greške.

Drugu nije i poveo je sa 2-0.
5:1 - Novi brejk Đokovića!
Srpski teniser je iskoristio drugu brejk šansu u šestom gemu i stigao na korak od osvajanja drugog seta.
Pozdrave iz Njujorka šalje naš reporter Zoran Kecman

4:1 - Novak održava seriju "nula"
Španac je stigao do prvog gema u setu, a potom je Đoković osvojio još jedan bez izgubljenog poena.
3:0 - Opet sa "nulom"
Novak je potvrdio brejk u gemu bez izgubljenog poena.
2:0 - Novak prihvatio poklon!
Ponovo je Đoković stigao do šanse da osvoji gem na servis protivnika, ali je španski teniser ponovo uspeo da se "izvuče".

Potom je promašio četiri servisa u nizu i doneo Novaku još jednu brejk-šansu.

Ovoga puta je morao da je iskoristi.
1:0 - Lagan prvi gem za Novaka
Uvodni gem drugog seta Đoković je dobio bez izgubljenog poena.
6:4 - Da, vreme je za brejk, Novakov je prvi set!
Osvojio je Novak prva dva poena u gemu, ali je Španac uzvratio as udarcem.

Đoković je potom osvojio novi poen, stigao do dve set lopte i iskoristio je prvu.

Set je okončan sa 6:4.
5:4 - Da li je vreme za brejk?
Novak je sigurno osvojio svoj peti servis gem i na korak je od osvajanja prvog seta.
4:4 - Španac spasao dve brejk lopte!
Đoković je stigao do dve prilike da uzme brejk Karbaljesu Baeni, ali je on potom osvojio četiri poena i poravnao rezultat.
4:3 - Đoković i dalje bez brejk šanse
3:3 - Španac rutinski odbranio servis
Đoković ponovo nije došao do prilike da napadne protivnikov gem.
3:2 - Gem za Đokovića
2:2 - Špancu proradio servis
Odlično je servirao španski teniser u četvrtom gemu i dozvolivši Đokoviću samo jedan poen.
2:1 - Novak sa "nulom"
Đoković je svoj drugi servis-gem rešio rutinski, za svega nekoliko minuta.
1:1 - Španac spasao tri brejk lopte
Đoković je veoma agresivno ušao u prvi servis-gem protivnika, stigao je čak do tri prilike da ostvari brejk, ali je Karbaljes Baena uspeo da se odbrani - 1:1.
1:0 - Novak se "zahuktava"
Imao je srpski teniser malo problema sa servisom na startu meča, ali je ipak završio prvi gem bez većih poteškoća.
Novak se pojavio na terenu
Meč je odložen - za 20.05
Dobrodošli!
Najbolji teniser sveta Novak Đoković počinje odbranu trofeja na US Openu duelom sa španskim igračem Robertom Karbaljes Baenom.