Upravo su u Njujorku za vreme ere "velike trojke" neki drugi momci dolazili do "parčeta" slave.
Punih 16 godina niko nije odbranio titulu. Poslednji, koji je to učinio, bio je Rodžer Federer.
Švajcarac je u periodu od 2004. do 2008. vezao pet titula u "Velikoj jabuci".
Od tada je na "Flašing Medouzu" slavilo čak devet različitih igrača – Đoković, Nadal, Del Potro, Vavrinka, Mari, Čilić, Tim, Medvedev, Alkaras.
Te 2020. vrlo lako je među ovim imenima, umesto Tima, mogao da bude Aleksander Zverev.
EPA-EFE/JUSTIN LANE
Nemac je u tom duelu najpre imao vođstvo od 2-0 u setovima, da bi u odlučujućem periodu servirao za pobedu, titulu.
Do nje nije došao, ni tada, a ni do sada. Koliko je ovaj preokret Tima bio veliki govori podatak da niko u Open eri nije u finalu US opena nadoknadio zaostatak od 0-2 u setovima.
Od tada je Saša relativno često dolazio do završnica Grend slemova, ali ključni korak nikako nije uspevao da napravi.
Pet polufinala, najviše na Rolan Garosu (3), uz jedno finale, takođe u Parizu, nisu bili dovoljni Zverevu da napravi podvig, koji toliko želi.
Čini se da je ove sezone imao prekopotrebni kontinuitet dobrih igara i da je jednostavno morao da se okiti titulom.
Na Australijan openu u polufinalu je ispustio 2-0 protiv Danila Medvedeva, dok je u finalu Rolan Garosa imao 2-1 u duelu sa Karlosom Alkarasom.
Tanjug/AP Photo/Kirsty Wigglesworth
Uzalud, baš kao i onih 2-0 u osmini finala protiv Tejlora Frica na Vimbldonu.
Amerikanac mu je glave došao i u Njujorku, u trenutku kada mu se žreb, ispadanjem Novaka Đokovića, sasvim fino otvorio.
"Igrao sam užasno. Samo sa osnovne linije... Zapravo, servis i ritern su bili dobri, ali igra sa osnovne linije je bila apsolutno užasna. Ne sećam se da mi je bekhend bio ovako loš", rekao je Zverev posle poraza u Njujorku.
Amerikanci će prvi put posle 15 godina imati finalistu, nakon što je u međuvremenu okršaj sa Fricom zakazao Frensis Tijafo.
Njemu je duel pri rezultatu 6:3, 6:7 (5), 6:3, 4:1 meč predao Grigor Dimitrov, kome, baš kao i Zverevu, osvajanje Grend slema ostaje pusti san.
Tanjug/AP Photo/Eduardo Munoz Alvarez
Ako za Sašu ne možemo još tvrditi da nikad neće biti GS šampion, za Bugarina gotovo sigurno to možemo reći.
Ulazi polako u pozne igračke godine, problema sa povredama je sve više, a ovakve prilike u vidu protivnika kao što su Tijafo, Fric i ostali, teško da će još mnogo puta doći.
Dimitrovu i dalje najbolji rezultat na najvećim turnirima ostaje polufinale, na svim, osim na Rolan Garosu, gde mu je maksimum bilo četvrtfinale.
Za razliku od Saše, koji može da se pohvali da je šest puta bio masters šampion, Griši je to polazilo za rukom samo jednom, u Sinsinatiju 2017. godine.
Upravo je to bila najbolja sezona u karijeri 33-godišnjeg Bugarina. Tada je ostvario najveći uspeh, osvajanje Završnog mastersa, nakon kojeg je zauzimao treću poziciju, što mu je rang karijere.
Legendarni štoper, koji je sa Čelsijem osvojio Ligu šampiona, Ligu Evrope i tri titule u Premijer ligi, posebno je impresioniran zrelošću mladog fudbalera.
Predsednik fudbalskog saveza Argentine Klaudio Fabian "Čiki" Tapija sumirao je učešće nacionalnog tima na Mundijalu i naravno osvrnuo se na burno finale.
Španija je novi prvak sveta! Gol Ferana Toresa u 106. minutu doneo je pobedu nad Argentinom (1:0) posle produžetaka, dok je Lionel Mesi u, po svemu sudeći, poslednjem nastupu za reprezentaciju ostao bez odbrane svetske titule
Fudbaleri Engleske osvojili su treće mesto na Svetskom prvenstvu, pošto su u potpuno ludoj utakmici u Majamiju savladali Francusku rezultatom 6:4 (4:0).
Crvena zvezda opravdala je ulogu velikog favorita i deklasirala Larn sa 4:0 u prvom meču drugog kola kvalifikacija za Ligu šampiona. Dvostruki strelac bio je Bruno Duarte, a mrežu domaćina pogađali su još Kostov i Čam.
Slobodan Boba Živojinović, nekadašnji prvi teniser sveta u dublu, ostavio je dubok trag u tenisu, ali je njegov privatni život obeležila i jedna od najvećih porodičnih drama u Srbiji.
Nekadašnji prvi teniser sveta Džim Kurijer ponovo je stao u odbranu Novaka Đokovića kada je reč o poređenju broja osvojenih grend slem titula sa Margaret Kort.
Predsednik fudbalskog saveza Argentine Klaudio Fabian "Čiki" Tapija sumirao je učešće nacionalnog tima na Mundijalu i naravno osvrnuo se na burno finale.
Vojvodina je sastavila prilično jak tim za narednu sezonu, ali se protiv Ferencvaroša nije proslavila. Uoči dolaska još jednog velikana, Ajaksa, "lale" su deklasirale OFK Beograd.
Fudbaleri Crvene zvezde potvrdili su status favorita i pregazili Larn u gostima (4:0). Najbolji na terenu je bio Abu Fani, Bukari je upisao prve minute po povratku i zadovoljio, dok su strelci opet bili Duarte i Kostov.
Početkom ove godine u Nemačkoj je bilo 49,5 miliona putničkih automobila, oko 150.000 više nego 12 meseci ranije. Broj automobila na 1.000 stanovnika je istovremeno porastao za tri, na rekordnih 593.
Mercedes-Benz je, prema pisanju nemačkog portala MBPassion, privremeno obustavio proizvodnju električnog sedana CLA L u Kini nakon veoma slabih prodajnih rezultata.
Samostalni hakerski napad koji je izveo model veštačke inteligencije uznemirio je nemačku vladu. Drastično se menja nivo pretnji u sajber-prostoru, upozorava Ministarstvo za digitalizaciju.
Kina je zabranila aplikacije sa AI partnerima zbog zavisnosti i pada nataliteta. Tehnološki giganti morali su da ugase virtuelne veze, ostavivši milione korisnika u digitalnom šoku i tuzi.
Komentari 3
Pogledaj komentare Pošalji komentar