Bolji od sedmostrukog šampiona u polufinalu trećeg Grend slema u sezoni je bio Janik Siner u tri seta (3:0). Po setovima je bilo 6:3, 6:3, 6:4 za manje od dva sata igre.
Nakon što je Novak bio bolji u četvrtfinalu 2022. i polufinalu 2023. godine u Londonu, Siner je stigao do petog uzastopnog trijumfa protiv Đokovića i prvog finala na Vimbldonu.
Tako je postao prvi i jedini teniser pored Rafaela Nadala (2008/09) koji je Novaka pet puta dobio u nizu na ATP Turu.
Siner je bio daleko bolji rival u 10. međusobnom susretu, te nas tako lišio još jednog epskog duela. Nije bilo nikakvih problema sa laktom, uz omanje oscilacije sve je išlo na vodenicu Italijana.
Sofascore
Dominirao je u prva dva seta, iako je Novak bio dobar na prvom servisu i uglavnom ga ubacivao. Novak nije imao nikakvu šansu na servis protivnika. Od prvih pet je četiri izgubio sa "nulom" te osvojio svega dva poena.
Sa druge strane, Siner je čekao i koristio svoje prilike.
Novak se probudio u trećem setu. Tek tada je stigao do prve brejk šanse i stigao do prednosti od čak 3:0. I u narednom servis gemu je imao brejk šansu za 4:0, ali je nije iskoristio i tako presudio sam sebi.
Siner se najpre odbranio, a potom sam napravio dupli brejk i tako stigao do preokreta u tom delu igre. Prednost je održavao do kraja, te iskoristio četvrtu meč loptu.
Siner će u finalu igrati u nedelju protiv Karlosa Alkarasa. Španac je prethodno eliminisao Tejlora Frica.
Lacio je u četvrtak uveče savladao Milan (1:0) i izbacio ga iz Kupa Italije, a usput je bilo i veoma zanimljivo na tribinama kultnog stadiona "Olimpiko".
Nekoliko meseci nakon što je Aleksander Zverev podigao buru tvrdnjom da turniri "rade sve" kako bi pogodovali Karlosu Alkarasu i Janiku Sineru, mnogi osporavaju tu izjavu.
Košarkaška reprezentacija Srbije savladala je Bosnu i Hercegovinu u Sarajevu rezultatom 74:72 u utakmici drugog kola grupe C kvalifikacija za plasman na Svetsko prvenstvo 2027. godine.
Sutrašnja sednica Upravnog odbora KK Partizan zakazana za 11 časova biće ključni trenutak za budućnost kluba – ali i za konačnu odluku Željka Obradovića, čiji ostanak ili odlazak drže crno-bele u stanju potpune neizvesnosti.
Utakmica Partizana i Bajerna u Evroligi ostaće upamćena kao jedan od najneobičnijih mečeva koji su se ikada odigrali u beogradskom hramu košarke – a možda i mnogo šire.
I u osmini finala Kupa Srbije nije bio kraj iznenađenjima. Motivisano su delovali klubovi iz Prve lige Srbije, te su pred njima na kolena padali superligaši.
Jedna od najboljih košarkašica Evrope svih vremana i reprezentativka Jugoslavije Razija Mujanović najavila je meč BiH i Srbije u kvalifikacijama za SP 2027.
Fordova Bronco porodica ponovo se širi. Dok su standardni Bronco i Bronco Sport već dostupni u SAD, a Bronco EV postoji samo u Kini, uskoro stiže i novi plug-in hibrid - samo za Evropu.
Američki potpredsednik Džej Di Vens oštro je reagovao na način na koji EU sprovodi svoja digitalna pravila (DSA), poručivši da Brisel ne bi trebalo da "napada američke kompanije zbog gluposti".
U Srbiju je stigla 5G mreža, pa korisnici i dalje imaju dosta pitanja o tome čemu služi, kako da je aktiviraju i da li će ih ovo dodatno koštati. Evo svih odgovora.
Komentari 7
Pogledaj komentare Pošalji komentar