Uoči meča sa Đokovićem, "Grešnik" je rekao da će biti 100 odsto spreman, za razliku od Novaka, koji je otkazao zakazani trening za četvrtak.
Siner je, zapravo, u utorak trenirao u zatvorenom, možda je isto učinio i Novak, ali to i dalje baca sumnju na njegovu spremnost.
Đoković je stigao do polufinala ovogodišnjeg Australijan opena, ali je morao da preda meč Saši Zverevu, zbog povrede noge.
S obzirom na svoje godine (38), Đoković prihvata da na svom telu mora više da radi od 23-godišnjeg Sinera i 22-godišnjeg branioca titule, Karlosa Alkarasa.
"Ponekad se umorim od svih poslova koje moram da obavljam svakodnevno kako bi pripremio telo za napore. To je mnogo sati provedenih van terena. Fizički, nadam se da ću moći da izdržim", rekao je Đoković.
Siner, koji se bori za prvo finale Vimbldona, odradio je trening u četvrtak najnormalnije i nije delovao kao da mu je neprijatno dok se smejao i šalio sa svojim timom.
Kirill KUDRYAVTSEV / AFP / Profimedia
Pre okršaja Novaka i Janika, na teren će od 14.30 Karlos Alkaras i Tejlor Fric, koji je, takođe, imao muka sa zdravljem.
Fric je tokom meča protiv Karena Hačanova uzeo medicinski tajm-aut zbog žuljeva na desnom stopalu.
Amerikanac, koji se prvi put plasirao među četiri najbolja u Londonu, ublažio je strahove nakon pobede, rekavši da mu je samo potrebno zavijanje stopala.
"Prilično je uobičajeno, mnogi igrači stavljaju traku na stopalo kako im se ne bi iziritiralo", rekao je Fric.
Jedini koji je do polufinala došao bez problema sa povredama jeste Alkaras, verovatno glavni favorit za titulu.
Španac je u seriji od 23 pobede zaredom, a može se pohvaliti i činjenicom da na Vimbldonu ne zna za poraz u poslednjih 19 mečeva.
Ivica Zubac (28), najdugovečniji igrač Los Anđeles Klipersa, trejdovan je u Indijana Pejserse u jednom od najšokantnijih poteza ovogodišnjeg prelaznog roka u NBA ligi.
Odbojkaši Srbije će u predstojećoj Ligi nacija u julu dočekati Tursku, Ukrajinu, Nemačku i Sloveniju, odredila je Svetska odbojkaška federacija (FIVB) pošto je objavljen kompletan raspored takmičenja za 2026. godinu.
Fudbaleri Liona savladali su Nant rezultatom 1:0 u izuzetno uzbudljivom meču 21. kola Lige 1, u kojem nije manjkalo prilika, prečki, stativa i dramatične završnice.
Nije se bog zna šta drugačije moglo ni očekivati kada ste šesti na rang-listi, s tim da je u tom smislu Novak Đoković na vimbldonskom žrebu bolje prošao nego u Melburnu i Parizu.
Odbojkaši Srbije će u predstojećoj Ligi nacija u julu dočekati Tursku, Ukrajinu, Nemačku i Sloveniju, odredila je Svetska odbojkaška federacija (FIVB) pošto je objavljen kompletan raspored takmičenja za 2026. godinu.
Crvena zvezda je imala meč u rukama, kontrolisala ritam veći deo meča i odbranom držala Makabi ispod svog proseka, ali je sve stalo u poslednji napad, gde je Džordan Nvora promašio pobedu.
U utakmici koja je po rezultatu bila ubedljiva, a po utisku još ubedljivija, Partizan je protiv Panatinaikosa (78:62) pokazao kako izgleda timska pobeda u punom značenju te reči.
Košarkaši Partizana od 20 sati i 30 minuta dočekuju ekipu Panatinaikosa u meču 27. kola Evrolige, a ovo je sve što treba da znate o predstojećem susretu u Beogradskoj areni.
Subaru je započeo proizvodnju potpuno električnih vozila u svojoj fabrici Gunma Jadžima u Japanu, što predstavlja prvi put da ovaj proizvođač u sopstvenoj režiji proizvodi globalni EV model.
Rui-Siang Lin, osnivač i operater zloglasnog "Incognito Market-a", osuđen je pred sudom u Njujorku na tri decenije zatvora zbog trgovine narkoticima i pranja novca putem dark veba.
Zaboravite na strah da će vam AI oteti posao. Novi startap ima drugačiju ideju: šta ako bi vas veštačka inteligencija unajmila kao svog potrčka u "stvarnom svetu"?
Komentari 13
Pogledaj komentare Pošalji komentar