Kecmanović: "Dupla kruna na Floridi velika motivacija u nastavku sezone"
Miomir Kecmanović je na turniru ATP Delrej Bič u razmaku od samo nekoliko sati osvojio duplu krunu i tako postao četvrti teniser u istoriji ovog turnira koji je uspeo da objedini titule u singlu i dublu.
U sportu je sve moguće! Iza velikih dela na sportskim borlištima stoje rad, ljubav prema profesiji i vera u sebe. Potvrdio je to na svetskoj sceni veliki broj puta srpski teniser Miomir Kecmanović koji je još kao 15-godišnjak nosio epitet najboljeg juniora planete i koji je upravo na prelazu u profi vode istakao da je njegova želja da ostvari takve rezultate kojima će zaslužiti da bude u grupi posebnih, šampiona!
Nakon što je osvojio titulu u singlu, pobedivši u finalu Španca Alehandra Davidoviča Fokinu 3:6, 6:1, 7:5, srpski reprezentativac je uspeo da osvoji i pehar u dublu u Delrej Biču, zajedno sa Brendonom Nakašimom protiv Amerikanaca Harisona i Kinga sa 7:6 (7:3), 1:6, 10:3.
"Presrećan sam i učinkom na terenu i time što sam nakon pet godina ponovo podigao ATP trofej, ovaj put dupli na istom terenu u istom danu. Sjajan osećaj zaista, dupla kruna na Floridi je velika motivacija za mene u nastavku sezone. Igrao sam fenomenalno tokom cele nedelje i drago mi je da se napokon sve ono na čemu sam radio i menjao u igri isplatilo i pokazalo kao dobro. U dublu sam imao sjajnog partnera Nakašimu, odlično smo se slagali na terenu, uživali smo u igri i na kraju to je rezultiralo da kući idemo sa pobedničkim peharima. Lep je osećaj kad znaš da si deo neke male istorije turnira, kad znaš da si jedan od četvorice igrača kojima je pošlo za rukom da osvoje i singl i dubl u Delrej Biču", kaže srpski teniser Kecmanović.
Privatna arhiva
Nakon takmičenja na Floridi Miomir je uzeo kratak predah od turnira, ali već naredne nedelje boriće se na ATP turniru u Akapulku, nakon kojeg slede i dva velika i čuvena Mastersa u Americi, Indijan Vels i Majami.
"Iako je moja prva ATP titula došla na šljaci i u Evropi, najviše volim da igram u Americi, na betonu. Tu je bila moja baza kada sam bio junior i tu sam i napravio najveće rezultate, posebno na Floridi gde sam bio nepobediv. Sada sam doživeo nedelju iz snova i nakon velike pauze od pet godina osvojio ATP titulu, prvu na betonu. Nadam se da ću uspeti da nastavim u tom nizu i da ću napokon imati jednu dobru godinu iza sebe", objašnjava Miomir.
Najbolji rang na profi sceni Kecmanović je upisao januara 2023. kada je bio 27. na ATP listi. Osvajanjem turnira u Delrej Biču ponovo je među najboljih 50 na planeti, gde zauzima 42. mesto.
"Prethodnih sezona nisam mogao da vežem dobar rezultatski niz. Kada bi krenuo sa dobrim partijama i pobedama, konstantno se dešavalo da me neki izgubljeni meč koji sam imao skoro dobijen baci u nokdaun i time u seriju loših partija. Sve je to uticalo i na poziciju na ATP listi, odražavalo se na moje samopouzdanje koje je bilo na niskom nivou. Motivacija je uvek bila prisutna, ali energija niska, što bi se teniski reklo, teške noge. Tim "teškim nogama" dugo sam koračao kroz turnire, sada sam napokon na dobrom putu i punim plućima dišem i gledam u budućnost i na takmičenja koja dolaze."
"Zahvaljujem se mom timu, treneru Viktoru Troickom sa kojim radim nekoliko meseci i rezultati su već tu, fiziotarapeutu Vladi Kaplareviću, treneru Ognjenu Jovanoviću, ali pre svega roditeljima i tetki Tanji koji su uvek uz mene i nikada nisu prestali da veruju da će se kockice složiti i da će doći vreme velikih pobeda. Gladan sam dobrih partija i daću sve od sebe da u vremenu koje je ispred nas napravim dobra dela na terenu u profesiji koju sam izabrao. Čestitam drugovima iz reprezentacije na sjajnim mečevima i rezultatima koje prave kako prošle tako i ove nedelje, Hamadu Međedoviću i Laslu Đereu. Idemo dalje, verujem da je sjajna godina ispred nas", zaključio je Kecmanović.
Litvanski plejmejker Arnas Velička karijeru će najverovatnije nastaviti u australijskom Brizbejnu ili podgoričkoj Budućnosti, prenose mediji iz njegove domovine.
Selektor fudbalske reprezentacije Turske Vinćenco Montela izjavio je da je tužan zbog poraza od Australije na Svetskom prvenstvu, ali je dodao da njegov tim i dalje ima šanse da se plasira u narednu fazu takmičenja na Mundijalu.
Patrik Bič je do pre ovog meča bio poznat uglavnom u Melburnu, ali će posle sjajne partije u pobedi Australije nad favorizovanom Turskom od 2:0 mnogo šira publika čuti za 22-godišnjeg golmana.
Iako je Karlos Alkaras poslednjih nedelja slao optimistične poruke o oporavku od povrede ručnog zgloba, Španac još uvek nije počeo da trenira sa reketom.
Legendarni nemački teniser Boris Beker smatra da Aleksander Zverev mora da pokaže više emocija i svoje ličnosti ukoliko želi da stekne veću podršku navijača u domovini.
Litvanski plejmejker Arnas Velička karijeru će najverovatnije nastaviti u australijskom Brizbejnu ili podgoričkoj Budućnosti, prenose mediji iz njegove domovine.
Partizan je sezonu 2025/26 završio bez osvojenog trofeja. Od šokantnog odlaska Željka Obradovića u novembru, preko uspona i padova tokom godine, do poraza od Dubaija u finalu ABA lige – analiza sezone crno-belih.
Četvrta utakmica finala ABA lige donosi duel Partizana i Dubaija u Beogradu. Dubai vodi 2:1 u seriji, a crno-beli pred svojim navijačima traže pobedu i izjednačenje u borbi za titulu.
Jedanaest je igrača na terenu u fudbalskoj utakmici, pa je isto toliko novinara redakcije B92.sport, uz svog selektora (čitaj: urednika), iznelo svoje predviđanje Svetskog prvenstva.
Peugeot je ove nedelje zvanično predstavio E-208 GTi, prvi potpuno električni model sa legendarnom GTi oznakom, a sada su poznati svi tehnički detalji, kao i cena ovog automobila.
Sada već davnog 15. novembra 2001. godine, Bil Gejts je svetu predstavio prvu "Xbox" gejming konzolu. Povodom 25. rođendana, Microsoft je za ovu godinu spremio ograničeno izdanje.
Komentari 0
Pogledaj komentare Pošalji komentar